Sposoby na organizację i przechowywanie we wnętrzu

Odpowiednie przechowywanie i organizacja w naszych wnętrzach są ważnym aspektem aranżacji wnętrza. Wybierając meble i dodatki ułatwiające przechowywanie zadbamy o porządek i ład w naszych domach i mieszkaniach.

Przechowywanie biżuterii

Posiadając sporo biżuterii lub zegarków często poświęcamy wiele czasu i energii by jakoś ją uporządkować. Pierścionki chowamy w pudełeczkach, staramy się zorganizować naszyjniki tak by się nie plątały, jednak jest to ciągła walka z wiatrakami. 

Odpowiednio dobrane pojemniki, szkatułki i pudełka pomogą w uporządkowaniu biżuterii, a dodatkowo będą one atrakcyjną ozdobą wnętrza. 

Organizery na biżuterię występują najczęściej w formie ozdobnych szkatułek, i wyściełanych pudełek, które będą dobrze wyglądać nie tylko w łazience, ale również na ozdobnej toaletce w sypialni. 

Szkatułka na biżuterięSzkatułka na biżuterię Fot. Tectake

Biżuteria dodaje uroku i podkreśla styl oraz urodę, jest idealnym uzupełnieniem ubioru, warto więc dbać o swoje akcesoria. Każdy element biżuterii powinien mieć swoje miejsce, dzięki czemu będzie ona bezpieczna i zachowa idealny wygląd. Odpowiednie szkatułki i pudełka umożliwią nam uporządkowanie kolczyków, pierścionków i naszyjników. 

Szkatułka na biżuterięSzkatułka na biżuterię Fot. Tectake

Organizacja w domu i mieszkaniu

Regały, szafki, komody i półki są szczególnie istotne, gdy chcemy zapanować nad bałaganem w naszym domu lub mieszkaniu. Gdy chcemy zachować porządek i zależy nam by wszystkie przedmioty miały swoje prawidłowe miejsce, potrzebujemy odpowiednich mebli, które umożliwią utrzymanie ładu we wnętrzu. 

Dobranie odpowiednich mebli do przechowywania jest ważnym elementem projektowania naszego wnętrza. Odpowiednio dobrana komoda, czy pojemne regały z pewnością ułatwią nam życie i pozwolą na przechowywanie wszystkich naszych drobiazgów. 

szafki i regały ułatwią przechowywanieszafki i regały ułatwią przechowywanie Fot. Tectake

Sprytne schowki do przechowywania

W domu czy mieszkaniu, nigdy nie ma za dużo schowków. Każdy dodatkowy mebel, który umożliwi przechowywanie drobiazgów może być na wagę złota, dlatego warto pomyśleć również o nietypowych schowkach jak np piękne welurowe pufy, które posłużą do siedzenia, lub jako wygodne podnóżki, a  jednocześnie sprawdzą się jako sprytne schowki na przechowywanie. 

Pufy ze schowkamiPufy ze schowkami Fot. Tectake

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.