Te układanki to prawdziwa siłownia dla mózgu! Świetny pomysł na prezent

Drewniane zabawki i układanki znamy już od lat. Mimo że współcześnie mamy do wyboru wiele współczesnych, elektronicznych, plastikowych zabawek, to właśnie drewniane łamigłówki cieszą się teraz dużą popularnością! Dlaczego warto wybrać zabawki, które uczą i rozwijają?

Moda na drewniane zabawki i układanki powoduje, że coraz częściej spotykamy się z coraz to ciekawszymi modelami drewnianych logicznych układanek. 

Dlaczego warto wybrać drewniane układanki logiczne? Dzięki nim możemy spędzać wartościowo czas i rozwijać umiejętności logicznego myślenia, jednocześnie dobrze się bawiąc. Zabawki te są odpowiednie i dla dzieci i dorosłych. 

Łamigłówka gwiazdaŁamigłówka gwiazda Fot. Empikfoto

Drewniane zabawki

Zabawki dla dzieci są im niezbędne do prawidłowego rozwoju, umożliwiają poznawanie świata i wpływają na rozwój wyobraźni, a także kształtują zdolności motoryczne dzieci już od najmłodszych lat. 

Przez lata zachwycaliśmy się kolorowymi, grającymi i świecącymi zabawkami, które łatwo mogą jednak przebodźcować nasze dzieci. Wszelkie głośne i kolorowe zabawki zamiast wpływać pozytywnie na rozwój, powodują jedynie rozpraszanie się i problemy z uwagą. 

Edukacyjne gry i zabawki są wartościową rozrywką i sposobem na kreowanie logicznego myślenia i rozwój wyobraźni nie tylko u małych dzieci, ale nawet dorosłych. Pomagają one utrzymywać nasz mózg w dobrej kondycji.  

Układanka kostka - Drewniana 7-częściowa układankaUkładanka kostka - Drewniana 7-częściowa układanka Fot. Empikfoto

Drewniane zabawki to kultowy wybór, który jest prawdziwie ponadczasowy i sprawdzi się nie tylko dla dzieci. Drewniane układanki nie grają, nie świecą i nie ruszają się sterowane, jednak mają ogromną przewagę nad popularnymi kolorowymi zabawkami. Sprawiają one, że jesteśmy bardziej skupieni, a także pomagają nam dbać o kondycję naszego mózgu. 

Proste drewniane układanki, gry lub klocki, pomagają naszym dzieciom w rozwoju zdolności manualnych i wpływają na rozwój koordynacji ręka-oko. Dzięki nim możemy wpływać na rozwój wyobraźni przestrzennej i kreować zdolności logicznego myślenia. 

Jednak nie wszystkie drewniane układanki to zabawki dla dzieci. Układanka gwiazdka, lub kostka to świetny trening mózgu dla dorosłych, dzięki któremu możemy trenować cierpliwość i rozwijać logikę. Układanki te pozwalają się zrelaksować i odpocząć. 

Proste układanki mogą być ciekawym wyzwaniem, i świetnie sprawdzą się jako gwiazdkowy prezent! 

Układanka Yenga i kółko i krzyżykUkładanka Yenga i kółko i krzyżyk Fot. Empikfoto