Te ozdoby uwielbiały nasze babcie, teraz wracają do domów! Tanie, klimatyczne i idealne na święta

Drewniane zabawki i dekoracje znamy od lat. Mimo że obecnie mamy do wyboru wiele nowoczesnych, kolorowych i świecących ozdób, to właśnie drewniane dekoracje choinkowe skradły nasze serca.

Strojenie drzewka świątecznego

Choinka to obowiązkowy element świąt, którego nie może zabraknąć w polskich domach. Pięknie ubrane drzewko nie tylko stanowi wyjątkową ozdobę pomieszczenia, ale również buduje świąteczną atmosferę. 

Nie każdy wie, że tradycja ozdabiania bożonarodzeniowego drzewka wywodzi się z Niemiec i znana jest już od XVI wieku. Za sprawą brytyjskiej królowej Wiktorii zwyczaj ten rozprzestrzenił się na pozostałe kraje Europy i Ameryki. Na ziemie polskie ozdabiane drzewka dotarły na przełomie XVIII i XIX wieku.

Wraz z rozpowszechnianiem się zwyczaju dekorowania świątecznego drzewka, ewoluowały również wykorzystywane ozdoby. Pierwotnie były to najczęściej jabłka i dekoracje wykonane z papieru, z czasem pojawiły się choinkowe światełka w postaci świeczek, które później zastąpione zostały elektrycznymi lampkami. Drzewka chętnie ozdabiano również za pomocą smakołyków. Współcześnie mamy bardzo szeroki wybór wszelkich ozdób choinkowych. 

Drewniane ozdoby choinkoweDrewniane ozdoby choinkowe fot. Empikfoto

Drewniane ozdoby

Drewniane ozdoby choinkowe to przepis na wyjątkową dekorację drzewka. Ażurowe motywy z drewna zachwycą każdego. Możemy wybierać spośród wielu wzorów. Zestawmy ze sobą kilka wybranych motywów albo zdecydujmy się wersję "na bogato", dekorując drzewko wszystkimi dostępnymi wzorami. Nie musimy się obawiać, że przesadzimy. Drewniane ozdoby choinkowe to synonim prostoty i klasy. 

Nasze drzewko wcale nie musi być jednokolorowe. Możemy wspólnie z dziećmi pomalować drewniane zabawki farbami oraz przystroić np. wstążkami. Dajmy się ponieść wyobraźni! Spędzimy wspólnie czas i będziemy się dobrze bawić, dobierając kolory, wzory i materiały do poszczególnych motywów. 

Drewniane ozdobyDrewniane ozdoby fot. Empikfoto

Drewniane ozdoby - nie tylko na choinkę

Dekoracje z drewna to świetny pomysł nie tylko na przystrojenie choinki, znakomicie sprawdzą się też do ozdoby wigilijnego stołu albo zapakowanych dla bliskich podarunków. Możemy je wykorzystać podczas robienia stroika świątecznego albo wieńca zdobiącego drzwi wejściowe.

Drewniane ozdoby to powrót do dawnych tradycji, a jednocześnie przepis na stylowe, ekologiczne święta! Takie ozdoby zostaną z nami na lata. 

Drewniane ozdobyDrewniane ozdoby fot. Empikfoto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.