Jak udekorować stół na święta 2022? Te ozdoby zachwycą wszystkich gości!

Styl klasyczny, a może nowoczesny? Podpowiadamy, w jaki sposób zaaranżować świąteczny stół, aby stworzył elegancki wystrój i uroczystą atmosferę

Stół w czasie świątecznym to w najważniejsze miejsce w domu , skupia wokół siebie całą rodzinę. Warto zadbać o odpowiednią jego oprawę, wybierając dekoracje, które będą stanowić tło dla rodzinnego spotkania. Elegancki obrus, nasycone zielenią, wieńce, świece tworzące nastrój  to tylko niektóre dekoracje bożonarodzeniowe. 

Nowoczesny stół świąteczny jest w odważnych barwach!

Nowoczesny stół świąteczny jest w odważnych barwach!Nowoczesny stół świąteczny jest w odważnych barwach! fot. shutterstock

Nowoczesny stół świąteczny jest w odważnych barwach!Nowoczesny stół świąteczny jest w odważnych barwach! fot. shutterstock

Czerwień to kolor kojarzący się z Bożym Narodzeniem, jest symbolem ciepła i miłości. Będzie doskonałą dekoracją stołu. Czerwień jest zdecydowanie wyrazistą barwą. Zamiast całej czerwonej zastawy obiadowej, wybierzmy niektóre elementy, np. misy czy patery. Możemy też zdecydować się na czerwony obrus, a zastawę stołową wybrać w bieli. Nie zapominajmy o dodaniu np. złotych bombek i świec, lampionów, a także wieńców.

Zieleń, kolejny wyrazisty kolor, doskonale wpisze się w obecne trendy. W połączeniu z bielą i czernią  stworzymy nowoczesną dekorację. Dodając złote elementy uzyskamy wyjątkowo elegancką oprawę świątecznego stołu.

dekoracja stołudekoracja stołu fot. villaitalia

Stół migoczący niczym złota gwiazdka

Stół migoczący niczym złota gwiazdkaStół migoczący niczym złota gwiazdka fot. shutterstock

Złoto to klasyk na bożonarodzeniowym stole. Możemy przemycić złoto w dodatkach, takich jak: gwiazdy, patery, misy, albo stworzyć dekorację całą ze złota - złoty obrus, serwety, sztućce...Złoto znakomicie odnajdzie się w towarzystwie czerni i bieli, które nieco stonują złoty przepych i dodadzą klasy. Świąteczny stół warto ozdobić wieńcem ze złotymi bombkami czy stroikiem z suszonych liści i kwiatów. Złote elementy najlepiej prezentują się w odpowiednim świetle. Zadbajmy o  świece, świeczniki i lampiony, w których blasku złoty stół stanie się gwiazdą. Tak udekorowany stół zachwyci każdego!

dekoracja stołudekoracja stołu fot. villaitalia

Klasyczna i ponadczasowa dekoracja w bieli

Klasyczna i ponadczasowa dekoracja w bieliKlasyczna i ponadczasowa dekoracja w bieli fot. shutterstock

Klasyczna i ponadczasowa dekoracja w bieliKlasyczna i ponadczasowa dekoracja w bieli fot. shutterstock

Biała aranżacja stołu to bezpieczne i ponadczasowe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za krzykliwymi dekoracjami świątecznymi. Biała zastawa obiadowa to klasyka sama w sobie. Taki serwis doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, jak również, przy doborze odpowiednich dodatków, jako nakrycie stołu na wyjątkowe okazje, np. święta.  Zielone, roślinne akcenty będą fantastycznym, ożywczym akcentem białego stołu. Poniższa zastawa została stworzona z myślą o samodzielnej kompletacji, większość pozycji można kupić pojedynczo, tworząc dowolne zestawy według indywidualnych potrzeb.

Dekoracja stołuDekoracja stołu fot. villaitalia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.