Nie musisz być ekofreakiem, żeby je pokochać! Praktycznie i stylowe prezenty na święta

Święta nie służą ekologicznym wyborom. Nawet gdy na co dzień staramy się ograniczać, często w świątecznym szaleństwie podejmujemy mało ekologiczne decyzje. Te praktyczne prezenty wykonane są z drewna i z pewnością przypadną do gustu nie tylko ekologicznym szaleńcom.

Najważniejsze w świątecznych prezentach są uczucia i zastanowienie się o tym co prawdziwie sprawi radość naszym bliskim. Ciekawe prezenty nie muszą być drogie i wyszukane, a czasami wystarczy drobny upominek, który pokaże obdarowywanej osobie, że jest dla nas ważna. 

By o to zadbać, dobrym rozwiązaniem jest również personalizacja prezentów i przygotowanie upominku ze specjalną dedykacją. Drewniane prezenty umożliwiają łatwą personalizację, a oprócz tego są zdecydowanie bardziej zrównoważonym wyborem niż plastikowe gadżety. 

1. Drewniane zegary 

Drewniany zegar to prezent idealny dla zabieganych, ale również piękna dekoracja wnętrza. 

Proste formy w kolorze naturalnego drewna sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach w stylu skandynawskim, industrialnym lub boho. Malowane lub wypalane grafiki to świetny pomysł na personalizację zegarów, dzięki czemu stają się prostym, ale przemyślanym i udanym prezentem. 

Drewniane zegaryDrewniane zegary Fot. Crazyshop

2. Siekacz do ziół

Siekacz do ziół to praktyczny prezent, który sprawdzi się nie tylko dla szefów kuchni. W zestawie z siekaczem wykonanym z stalowego ostrza znajduje się solidna deska, która zrobiona jest z wysokiej jakości drewna kauczukowego. 

Dzięki drewnianemu wykończeniu siekacza korzystanie z niego jest niezwykle wygodne i efektywne. 

Siekacz do ziół to świetny prezent nie tylko dla kucharzy, ale również dla tych którzy lubią zaszaleć w kuchni i przygotować drinki lub ziołowe herbaty ze świeżych składników.

3. Dziadek do orzechów

Elegancki dziadek do orzechów to praktyczny prezent, który szczególnie chętnie będzie używany podczas długich zimowych wieczorów. W zestawie z dziadkiem do orzechów ze stali nierdzewnej znajduje się pojemnik z drewna bambusowego z przegródkami. Dzięki czemu możemy łatwo oddzielić orzechy od łupin. Mniejszy pojemnik jest wyjmowany, więc łatwo pozbyć się łupin.

Drewniana deska - siekacz do ziół/ dziadek do orzechówDrewniana deska - siekacz do ziół/ dziadek do orzechów Fot. Crazyshop

4. Drewniane akcesoria 

Ciekawym akcesorium wykonanym z drewna jest mały i poręczny drewniany grzebień do brody. 

Drewniany grzebień do brody jest niezastąpionym rekwizytem w rękach każdego brodacza, a dzięki eleganckiemu etui, każdy gentelman może mieć go zawsze przy sobie. 

Ten oryginalny prezent będzie praktycznym upominkiem, wykorzystywanym podczas codziennej pielęgnacji zadbanej brody. 

Ciekawym i oryginalnym prezentem będzie również wybór drewnianego pendrive'a, który jest w komplecie z eleganckim drewnianym pudełeczkiem. 

Drewniany grzebień i drewniany pendriveDrewniany grzebień i drewniany pendrive Fot. Crazyshop

Więcej o:
Copyright © Agora SA