Eleganckie i ponadczasowe naczynia do serwowania. Piękne wzornictwo i doskonałe ceny!

Patery, misy, salaterki - naczynia, których nie może zabraknąć na stole przy wspólnym posiłku. Stanowią ciekawy dodatek do posiadanej zastawy obiadowej, który pozwoli na wygodne i eleganckie serwowanie sałatek, przekąsek, owoców oraz ciast.

Patery na ciasto i owoce

Patera to ważny element zastawy do deserów. Jest niezastąpiona podczas przyjęć, imprez urodzinowych czy świąt. Tort lub ciastka podane na paterach na prezentują się wyśmienicie. Głębsze patery z z uniesionymi  brzegami są idealne na owoce. 

Patery to naczynia stołowe o kształcie talerza osadzonego na podstawie w formie jedno lub kilkupiętrowej.  Wykonywane są zazwyczaj ze szkła, ceramiki, porcelany, drewna lub kamienia, w ostatnich latach także z tworzyw sztucznych.

Talerze w paterach na ciasto zazwyczaj mają gładszą powierzchnię w porównaniu do swoich odpowiedników przeznaczonych na owoce. 

Dostępne są także patery pozbawione podstawy, przypominające większe talerze.  Posiadając zazwyczaj niewysokie ranty zapobiegające zsuwaniu się wypieków podczas przenoszenia czy serwowania.

Patery na ciasta oprócz niewątpliwych praktycznych stron, stanowią również dekorację samą w sobie. Pozwalają na eleganckie podanie domowych ciast i tortów. Mogą być idealnie dopasowane do reszty elementów zastawy lub też stanowić ciekawe, przyciągający wzrok element inny od reszty.

Na paterze można serwować ciasta, babeczki, ciasteczka, torty czy croissanty i drożdżówki, a także    wyroby czekoladowe - pralinki, czekoladki czy inne słodkości. Mile widziane są wszelkiego rodzaju owoce. 

Patera będzie również wspaniałym, nietuzinkowym prezentem!

Patery na ciastoPatery na ciasto fot. villaitalia

Delikatna, elegancka oraz kobieca - taka jest koronka! Dlatego chcemy mieć ją nie tylko w szafie, ale również na stole. Porcelanowy talerz do ciasta w odcieniu kości słoniowej, dekorowany wycinanym ręcznie ażurem, ujął nas swoim przepięknym designem.  

Niezastąpione salaterki i misy

Salaterki to niezbędny element zastawy stołowej,  który pozwoli na wygodne i eleganckie serwowanie przekąsek, przystawek oraz sałatek. Mamy duży wybór naczyń wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak: porcelana, metal, ceramika, kryształ czy szkło. Bogaty wybór produktów zróżnicowanych pod względem kształtu, koloru, wielkości, a także tworzywa sprawia, że z łatwością wybierzemy salaterki, które sprawdzą się w naszym domu.

Bezpiecznym rozwiązaniem będzie dopasowanie salater czy mis do posiadanego już serwisu obiadowego. Możemy przy wyborze kierować się okazją czy wystroju wnętrza. Salaterka równie dobrze może wyróżniać się kolorem czy kształtem na tle innych naczyń, które tworzą serwis obiadowy.

Salaterki białe lub kolorowe, gładkie czy bogato zdobione, szklane, a może ceramiczne? Możliwości jest wiele!

SalaterkiSalaterki fot. villaitalia

Elegancka salaterka do doskonały prezent!

Potrzebujesz dodatkowych naczyń do serwowania przekąsek i sałatek, ale nie chcesz kupować całego kompletu? W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup naczyń pojedynczno, dzięki temu kupujesz dokładnie tyle, ile potrzebujesz. 

Salaterki porcelanowe, szklane czy metalowe to także doskonały pomysł na niebanalny i funkcjonalny prezent. Możesz zdecydować się na białą, klasyczną albo oryginalną paterę z uchwytami zdobionymi szklanymi koralami. 

SalaterkiSalaterki fot.villaitalia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.