Wyjątkowe dekoracje świątecznego stołu! Wzorzyste bieżniki i eleganckie obrusy

Ozdoby świąteczne są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz choinki i dekoracji okien, warto zadbać również o aranżację stołu wigilijnego - dzięki temu wprowadzimy prawdziwie magiczny klimat na czas rodzinnych spotkań!

Wigilijna kolacja to najważniejsza tradycja Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia naszą uwagę przyciąga ubrana choinka, prezenty, ale także świąteczna aranżacja stołu! Piękne dekoracje z wykorzystaniem eleganckich obrusów i bieżników podkreślają magiczną atmosferę!

Bieżnik - wzorzyste dekoracje świątecznego stołu!

Bieżniki najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowa dekoracja białych i prostych obrusów. Dzięki wzorzystym bieżnikom możemy nadać aranżacji stołu kolor i magiczny świąteczny charakter. 

Barwne bieżniki we wzory z piernikami, choinkami lub reniferami są zabawnymi i ciekawymi dodatkami do naszych świątecznych dekoracji we wnętrzu. 

Bieżniki są również sposobem, by wyeksponować walory estetyczne stołu bez obrusu - odpowiednio dobrany bieżnik może podkreślić naturalny rysunek drewna lub marmuru. 

Wzorzyste świąteczne bieżnikiWzorzyste świąteczne bieżniki Fot. Homla

Jaki obrus na świąteczny stół?

Bazą dekoracji świątecznych stołów są obrusy. Eleganckie modele sprawdzą się przy kreowaniu stonowanych aranżacji stołu na wigilijną kolację, a odważniejsze wzory i kolory wpiszą się w nowoczesny i odważny wystrój. 

Jakie kolory obrusów najczęściej obserwujemy na świątecznych stołach?

W Boże Narodzenie najczęściej spotykamy się z eleganckimi białymi obrusami, jednak coraz częściej można zauważyć obrusy w odcieniu ciemnej zieleni i bordo. Obrusy w ciemniejszych kolorach są również praktyczne, zdecydowanie mniej na nich widać plamy, np. z barszczu, które na białych tkaninach bardzo rzucają się w oczy. 

Obrusy świąteczneObrusy świąteczne Fot. Homla

Świąteczne kolory 

Jakie kolory najczęściej królują w świątecznych aranżacjach stołów wigilijnych? 

Kolory najbardziej kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia to czerwień i zieleń, a także złoto, srebro i granat. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się również dodatki w odcieniu pudrowego różu, który nawiązuje do stylistyki glamour. 

Idealnym rozwiązaniem są obrusy w czerwono-zieloną kratę, które od razu przywodzą na myśl świąteczną atmosferę. 

Wzorzyste obrusy i bieżnikiWzorzyste obrusy i bieżniki Fot. Homla

Więcej o: