Urocze dekoracje ścienne do pokoju dziecięcego w świetnych cenach!

Plakaty do pokoju dziecięcego to świetny sposób, aby ozdobić ściany w uroczy sposób. Obrazki dobrane do zainteresowań malucha nadadzą pokoikowi wyjątkowy charakter i sprawią, że dziecko będzie chciało jak najczęściej w nim przebywać.

Dekoracje ścian w pokoju dziecięcym

Plakaty w pokoju dziecięcym to coś więcej niż dekoracja ścian. W mgnieniu oka potrafią zmienić zwykłe wnętrze w niepowtarzalne i magiczne miejsce. Plakaty we wnętrzu malucha pełnią także inne funkcje. Pomagają ćwiczyć wyobraźnię dziecka, przenosząc je w świat pełen przygód, zaczynając od obrazków z bohaterami kreskówek, przez motywy zwierzęce, aż po kształty geometryczne.

Plakaty mogą wisieć pojedynczo lub w kompozycji oprawione w proste ramki. Taką ścienną dekorację możemy ciągle powiększać, a nudzące się już obrazki - wymieniać na nowe. Dzięki temu aranżacja ściany nie znudzi się ani nam, ani naszemu dziecku.

Plakaty oprawione w ramki o różnych rozmiarach dobrze prezentują się również na komodzie dziecięcej, biurku, oparte o ścianę albo ustawione na półce.

Koniecznie sprawdźcie plakaty z "Kolekcji Dziecięcej", czyli cyklu ręcznie rysowanych ilustracji. Jeśli i wy chcielibyście zaprosić piękne myszki w pastelowych kolorach do pokoju swojego dziecka, znajdziecie je poniżej:

Dlaczego warto sięgnąć po plakaty do pokoju dziecięcego? 

Warto zadbać, aby nasze pociechy otaczały się przedmiotami, które edukują i bawią. Plakaty mogą być dobrym pomysłem na dekorację ścian, a jednocześnie rozwijanie wyobraźni i pobudzanie kreatywności dziecka. 

Wyrabianie w nim od najmłodszych lat wrażliwości estetycznej pozytywnie wpływa na rozwój. Pozwólmy dzieciom na samodzielne decyzje w kwestii wyboru obrazków. To co podoba się rodzicom, niekoniecznie przypadnie do gustu naszym maluchom. Warto pozwolić im na dokonywanie samodzielnych wyborów. 

Obecnie w sklepach znajdziemy szeroki wybór plakatów z różnorodną tematyką i stylistyką. Plakaty roślinne, z wizerunkami zwierząt sprzyjają odkrywaniu świata. Typograficzne plakaty na ścianę nad biurkiem pomogą oswoić się z literkami i przyspieszą opanowanie umiejętność czytania. Obrazki z ulubionymi postaciami z bajek pomogą stworzyć dziecku niepowtarzalny klimat w pokoju. Niezależnie od tematyki obrazy ozdobią dziecięcy pokój i wniosą do niego przyjemną atmosferę.  

Plakaty możemy zawiesić na ścianie, ale także ustawić w ramie np. na biurku dziecka. 

Plakaty w pokoju dziecięcymPlakaty w pokoju dziecięcym fot. shutterstock

Plakaty do pokoju dziecięcegoPlakaty do pokoju dziecięcego fot. empikfoto

Jaki plakat wybrać dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Wybór plakatów jest ogromny. Zakup grafiki warto wcześniej przemyśleć. Można przy tym brać pod uwagę różne kryteria: styl, w jakim urządzony jest pokój, kolorystykę, zainteresowania dziecka. Nieco inne plakaty będą pasować do pokojów chłopców, a inne do dziewczynek.

Jakie obrazki wybrać dla chłopca? Wiele zależy od indywidualnych zainteresowań. Unikajmy raczej postaci z bajek o księżniczkach. Sięgnijmy raczej po bardziej neutralne motywy, jak zwierzęta, superbohaterowie, grafiki z samochodami, albo typowo edukacyjne. Do pokojów dziewczęcych odpowiednie będą plakaty pastelowe, delikatne. Jeśli właścicielka jest fanką konkretnej bajki czy kreskówki, można kupić grafikę do niej nawiązującą. Gdy dzieci są już starsze, warto naradzić się bezpośrednio z nimi w kwestii doboru motywów. 

Plakaty do pokoju dziecięcegoPlakaty do pokoju dziecięcego fot. empikfoto

Więcej o: