Głośniki bezprzewodowe, czyli sposób na niesamowite brzmienie audio w całym domu!

Małe, kompaktowe i lekke, ale wciąż oferujące niesamowicie wiarygodne brzmienie audio. Takie są bezprzewodowe głośniki.

Głośniki bezprzewodowe - czym się charakteryzują?

Głośniki bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje, w swoim działaniu wykorzystują nowoczesne rozwiązania techniczne, umożliwiające przesyłanie dźwięku bez konieczności korzystania z okablowania.  Mogą obsługiwać łączność Bluetooth czy Wi-Fi.  W zależności  od swojej konstrukcji głośniki bezprzewodowe pozwalają na odtwarzanie muzyki przesyłanej strumieniowo z różnych źródeł, np. urządzeń mobilnych oraz odtwarzanie muzyki udostępnianej w serwisach online.

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. zhome

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. zhome

Możliwości, które dają głośniki przenośne

Głośniki bezprzewodowe dają mnóstwo mozliwości. 

Mogą być naszymi towarzyszami w najbardziej prozaicznych czynnościach dnia codziennego. Niewielki głośnik można umieścić w sypialni, żeby budził nas ulubioną playlistą lub stacją radiową. Spokojna muzyka w tle podczas wykonywania prac domowych? Odgłosy natury pomagające zasnąć? A może kilka szybszych kawałków, żeby rozruszać imprezę? Głośniki pracujące zarówno w pomieszczeniach, jak i pod otwartym zadaszeniem? Granicą możliwości jest tylko nasza wyobraźnia.

Głośniki Denon pochodzą od znanej od 110 lat firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej. Denon od dziesięcioleci jest liderem w dziedzinie kina domowego. Małe, kompaktowe i lekkie, ale wciąż oferujące niesamowicie wiarygodne brzmienie audio. Dzięki połączeniu eleganckiego wyglądu z małymi rozmiarami, taki głośnik świetnie wkomponuje się w wystrój każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy będzie w białej, czy czarnej wersji kolorystycznej.

Głośniki można obsługiwać zdalnie. Prosta obsługa za pośrednictwem aplikacji HEOS pozwala połączyć z większością popularnych portali streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL  i wiele innych, przy pomocy Wi-Fi lub Bluetooth. Dzięki aplikacji HEOS można dowolnie grupować urządzenia Denon Home i tworzyć za pomocą tych grup spersonalizowane strefy multiroom. Pozwala nam to odtwarzać inną muzykę, w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia, lub zsynchronizować każdy odtwarzacz, aby ujednolicić utwory puszczane w domu.

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. zhome

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. zhome

Jakie głośniki wybrać?

Dużą popularnością wśród urządzeń audio cieszą się głośniki bezprzewodowe, a zwłaszcza modele z Bluetooth. Są to zintegrowane systemy audio, współpracujące z zewnętrznymi źródłami dźwięku, które umożliwiają komfortowe odtwarzanie muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów. Bardziej rozbudowane jednostki oferują streaming i obsługę multiroom.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto zadać sobie pytanie, jakich funkcji oczekujemy od głośnika i jak najlepiej poznać możliwości poszczególnych modeli pod względem brzmienia oraz wykorzystanych rozwiązań technicznych.

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. zhome

Więcej o: