Sprzęty kuchenne, które pomogą podczas świątecznej gorączki!

Przed nami najgorętszy czas w roku. Przygotowania do świąt są niezwykle radosnym, ale również pracowitym okresem. W kuchni spędzamy często długie godziny, szykując sałatki, paszteciki i pierogi! Te kuchenne sprzęty ułatwią nam pracę!

Świąteczna gorączka powoli się rozpoczyna, trzeba już ukisić buraki na barszcz, a także przygotować pierniki, by zdążyły zmięknąć do świąt. Ten radosny okres przygotowań to jednocześnie godziny spędzone w kuchni, by przygotować tysiąc pierogów ruskich, kolejne tysiąc z kapustą i grzybami, oprócz tego zrobić śledzie w zalewie i upiec ciasta. W końcu na wigilijnym stole ma się znaleźć aż 12 potraw! Jak z tym zdążyć i nie zwariować?

Z pomocą przychodzą rozdrabniacze i krajalnice

Przygotowanie kilku sałatek, farszu do pierogów i pasztecików, a także siekanie kolejnej już cebuli wymaga od nas dużego samozaparcia, stania przy desce i krojenia wielu warzyw. Wtedy z pomocą przyjdą nam wszelkiego rodzaju rozdrabniacze i krajalnice, które oszczędzą nam pracy i ułatwią czynności w kuchni. 

Umożliwią one drobne posiekanie ziół, cebuli i czosnku, a także np. kapusty czy grzybów. 

RozdrabniaczeRozdrabniacze Fot. Vobis

Roboty kuchenne i roboty planetarne - niezastąpione w kuchni

Świąteczna gorączka ogarnia nas nawet wtedy, gdy obiecujemy sobie, że w tym roku upieczemy tylko jedno ciasto i przygotujemy jedną sałatkę. Jednak im bliżej świąt, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że nie dotrzymamy swoich postanowień. W końcu córka uwielbia to jedno ciasto, a wnuczek jest fanem tej sałatki, a dziadek kocha śledzie w zalewie. I nie wiedzieć kiedy w kuchni zamieniamy się w stwora z ośmioma rękami, kroimy, siekamy, mieszamy, pieczemy, smażymy i przyprawiamy. 

Wszelkie roboty kuchenne będą wsparciem podczas zabieganych przedświątecznych dni. Te z bogatym wyposażeniem sprawdzą się nie tylko, by wymieszać ciasto, ale mogą również siekać, przeciskać i mielić. 

Zamiast tracić siły, mieszając i ugniatając ciasto, warto postawić na robot planetarny, który wykona całą pracę za nas, a my w tym czasie będziemy mogli zająć się kolejną czynnością, lub po prostu chwilę odpocząć. 

Robot kuchenny i robot planetarnyRobot kuchenny i robot planetarny Fot. Vobis

A co, gdy mamy już dość wigilijnych i świątecznych potraw?

Wigilijny barszcz i pierogi to smaki, na które długo czekamy. Jednak po kilku dniach możemy mieć już dosyć jedzenia tylko pierników i pierogów. Wtedy z pomocą przyjdą nam sprawdzone sprzęty, które w kilka minut pomogą przygotować kultowe dania! 

Piec do pizzy lub zestaw do raclette to również świetny pomysł na świąteczny prezent!

Zestaw do raclette i piec do pizzyZestaw do raclette i piec do pizzy Fot. Vobis

Więcej o: