Coraz bliżej święta! Wyjątkowe ozdoby choinkowe, które zachwycą w tym roku!

Coraz bliżej święta! A nasze wnętrza są tego żywym dowodem. Lampki i bombki i najpiękniejsze ozdoby stworzą magiczną atmosferę w każdym domu!

Cały rok z utęsknieniem czekamy na początek grudnia, kiedy możemy wyciągnąć z szaf i piwnicy ukochane dekoracje, światełka i wstawić najpiękniejszą choinkę! 

Charakter świąt we wnętrzu podkreślamy dekoracjami i ozdobami świątecznymi, a w tym roku z przytupem wracają tradycyjne piękne formy dziadka do orzechów i rozkładanych tradycyjnych dekoracji. 

Piękne bombki zachwycają i obwieszczają wszystkim, że nadszedł ten najbardziej magiczny czas w roku!

Ozdoby choinkowieOzdoby choinkowie Fot. Answear

Bombki to ozdoby choinkowe, które są zdecydowanie najbardziej popularne i nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia bez kolorowych kulek na drzewku. Jak powstały pierwsze bombki i kiedy pojawiły się w Polsce?

Tradycyjne, pierwsze bombki wykonywane są z cienkiego szkła i malowane są ręcznie, a od środka są posrebrzane. To najbardziej klasyczny obraz bombek jaki znamy już od lat! Pierwsze bombki w Polsce wytwarzane były z dmuchanego szkła, i przypominały owoce, orzechy a także zwierzątka i przedmioty codziennego użytku. A najpiękniejsze polskie bombki po dziś dzień są eksportowane na cały świat.

Szklane bombki w kształcie flaminga, cukrowej laski lub owoców to piękna i elegancka dekoracja, która nie musi zawisnąć jedynie na choince. Zestawy ozdób świątecznych mogą zawisnąć w oknie oraz posłużyć jako dekoracja wieńców bożonarodzeniowych.

Ozdoby świąteczneOzdoby świąteczne Fot Answear

Dziadek do orzechów, konik, niedźwiedź polarny czy wiewiórka. Jaki zwierzak lub postać zawisną na twoim bożonarodzeniowym drzewku? Choinka pełna kolorów nie musi być kiczowata, a dobrej jakości ozdoby choinkowe będą piękną i elegancką ozdobą, nawet w klasycznym czy nowoczesnym wnętrzu. 

Skąd wzięła się tradycja przystrajania choinki? 

Zwyczaj ten jest tradycją pogańską, która dopiero po latach została przejęta przez kościół katolicki. W XVI wieku w protestanckich Niemczech stawiano w domach pierwsze iglaste drzewka, które były dekorowane cukierkami, ciastkami, orzechami i owocami oraz ozdobami wykonanymi z papieru. 

Pierwszym największym zwolennikiem i propagatorem choinki był Marcin Luter, ten niemiecki reformator chciał by ludzie spędzali radosny i magiczny czas świąt w domach, a piękne choinki miały do tego zachęcać. Wtedy jeszcze na bożonarodzeniowych drzewkach nie wisiały okrągłe, ręcznie malowane, szklane bombki. Na nie musieliśmy czekać jeszcze kilkaset lat. 

Ozdoby choinkoweOzdoby choinkowe Fot. Answear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.