Elegancka zastawa. Piękna i oryginalna ceramika, szkło i porcelana na każdy stół

Zastawa stołowa to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Ta tradycyjna jest w kolorze białym, jednak elegancki zestaw stołowy wcale nie musi być nijaki i nudny!

Elegancka zastawaElegancka zastawa Fot. Villa Italia

Praktyczna i piękna zastawa obiadowa

W skład zastawy obiadowej wchodzą najczęściej takie akcesoria jak: talerze o różnych wielkościach - głębokie i płytkie, miski, szklanki, kubki, kieliszki, sztućce. Takie komplety będą nam służyć przez długie lata zarówno podczas codziennych obiadów w mniejszym gronie, jak i od święta. Co ciekawe, barwna zastawa może mieć wpływ nie tylko na odczucia wizualne, ale i na nasz nastrój czy apetyt.

Jaki komplet porcelany lub ceramiki wybrać do domu? Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup zestawu dla 12 osób, ważne by nadawał się on do mycia w zmywarce, dzięki temu zyskamy czas dla siebie zamiast spędzania kilku godzin na sprzątaniu po każdym przyjęciu rodzinnym. 

Nas zachwyciła kolekcji naczyń szklanych AGAT, utrzymanych w barwach zieleni, z białymi i brązowymi akcentami. Dzięki ręcznemu nakładaniu dekoracji każdy element kolekcji jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Naturalne kolory doskonale ze sobą harmonizują.

Naczynia z kolekcji AGATNaczynia z kolekcji AGAT fot. villaitalia

Jaką zastawę stołową wybrać?

W jakim kolorze kupić zastawę stołową, a także z ilu elementów powinna się składać? Talerze, misy, szklanki, sztućce i kieliszki warto kupować w zestawach, tak by każdy osobny element tworzył wspólnie zgraną elegancką całość. Zastawa stołowa na 12 osób to najczęściej wybierany komplet naczyń.  Jest bardzo praktyczny, nie musimy się obawiać, że zabraknie nam pasujących talerzy w przypadku większej liczby gości. Warto  również kupować zastawę składającą się z większej liczby elementów, w razie, gdyby któryś z elementów został uszkodzony. Taki komplet często zawiera też wiele dodatkowych naczyń. Wybór jest ogromny. Zastawa stołowa może być również dla 4 lub 6 osób. W takiej znajdziemy podstawowe elementy potrzebne do nakrycia stołu – talerz płaski duży, deserowy, głęboki na zupę. 

Zastawa stołowa może być również wykonana z wielu różnych materiałów, między innymi z porcelany, ceramiki, kamionki czy szkła. Pięknie potrafi się prezentować w każdej wersji, wszystko zależy od naszych upodobań, wystroju pomieszczenia i dekoracji stołu. 

Poniższe zestawy naczyń szklanych zachwycają prostotą formy i ciekawą kolorystyką. Cała dekoracja nakładana jest ręcznie. Będą  idealne zarówno na spotkanie w gronie najbliższych, jak i na wystawne przyjęcie. 

Szklana zastawaSzklana zastawa fot. villaitalia

Komplet, który ozdobi każdy stół 

Dzisiejsza zastawa z porcelany prezentuje się bardzo nowocześnie, choć nie brakuje również kompletów w klasycznym stylu, które przypominają te z domu babci. Wybór talerzy i innych elementów nie powinien być na pewno przypadkowy. Zastawa stołowa jest ważną częścią dekoracji nie tylko jadalni, ale domu. Powinna tworzyć spójną całość z resztą elementów wyposażenia wnętrza. Najbardziej uniwersalna jest oczywiście biała zastawa z delikatnymi akcentami dekoracyjnymi. W obecnych trendach jest jednak wyjątkowa ceramika o nieregularnych kształtach i nieregularnym malowaniu, pięknie szkliwiona i zaskakująca niepowtarzalną formą. Takie elementy będą pięknie prezentować się w rustykalnym, ale również nowoczesnym wnętrzu. 

Dekoracyjny komplet naczyń można wyeksponować w szklanej witrynie, na półce w kuchni czy szafce z przeszkleniem. Istotne jest również, by wtedy wszystkie barwy wzajemnie się uzupełniały i tworzyły interesującą kompozycję. 

Talerze obiadowe to nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Uzupełnij kolekcję naczyń o wzorzyste kubki, miseczki czy filiżanki ze spodkiem. Pięknie podany posiłek będzie jeszcze smaczniejszy, a czas spędzony przy stole będziesz chciała przedłużać w nieskończoność! Co więcej, oryginalne kubki czy filiżanki ze spodkiem okażą się świetnym pomysłem na świąteczny prezent dla najbliższych. 

Kolekcja OBSYDIANKolekcja OBSYDIAN fot. villaitalia