Piękne komplety do kawy i herbaty

Picie kawy bądź herbaty to coś więcej niż tylko raczenie się gorącym napojem. To swego rodzaju rytuał, podczas którego oddajemy się relaksowi i wyciszeniu. Filiżanka dobrej herbaty lub kawy to okazja do wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę takiego spotkania.

Zestawy do kawy i herbaty

Proces zaparzania kawy bądź herbaty to pewnego rodzaju ceremonia, jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na smak i aromat napoju. Równie ważny jest sposób, w jaki napoje są podawane. Odpowiednio dobrana filiżanka lub kubek potrafią sprawić, że napar będzie smakował zupełnie inaczej.

W sklepach znajdziemy szeroki wybór wyjątkowych zestawów do serwowania. Możemy wybierać spośród gotowych serwisów kawowych i herbacianych na 6 i 12 osób, a także naczyń na sztuki dla osób chcących samodzielnie skomponować własny serwis.  Porcelanowe kubki i filiżanki o różnych pojemnościach, czajniki, cukiernice i mleczniki, a także eleganckie komplety łyżeczek deserowych - warto mieć w domu choć jeden taki zestaw. 

Komplety do kawy i herbatyKomplety do kawy i herbaty fot. villaitalia

Filiżanki porcelanowe do kawy i herbaty

Porcelanowe naczynia świetnie nadają się do podawania gorących napojów. Kawa, herbata czy kakao smakują o wiele lepiej serwowane właśnie w ten sposób. Porcelana to materiał o zerowej nasiąkliwości. Co to oznacza? Nie ma znaczenia, jak mocną kawę czy herbatę lubimy pić, na filiżance z porcelany nie pozostanie żaden osad, a jak wiemy osad na kubkach potrafi doprowadzić do szału i jest naprawdę trudny do usunięcia. Porcelana dodatkowo charakteryzuje się niskim przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu kawa czy herbata szybko nie ostygną, a zalana wrzątkiem filiżanka nie pęknie. Porcelanową zastawę można wykorzystać podczas rodzinnych spotkań, świąt czy po prostu na co dzień. Potrafi odmienić zwykłe, deszczowe popołudnie w eleganckie spotkanie i dodać posiłkom elegancji.

Jest jeszcze kilka powodów, dla których warto mieć porcelanowe filiżanki w swojej kuchni. Po pierwsze: są przepiękne!  Delikatne, eleganckie i wyrafinowane po prostu cieszą oko. Same w sobie stanowią wspaniałą dekorację stołu. Pięknie wyeksponowane w przeszklonej witrynie ozdobią pomieszczenie. Po drugie, są dostępne w wielu wersjach do wyboru - do kawy lub herbaty, większe lub mniejsze, klasyczne lub nowoczesne, gładkie lub dekorowane, białe lub kolorowe. Wybór jest niemal nieograniczony! Po trzecie, porcelanowe filiżanki i kubki idealnie nadają się nie tylko na oficjalne przyjęcia. Z powodzeniem możemy korzystać z nich na co dzień. Zmienią zwyczajne picie kawy w intymny rytuał.

Co ważne, porcelanowy komplet to elegancki, neutralny i praktyczny prezent. Taki podarunek jest zawsze mile widziany i bardzo praktyczny. Dla pary odpowiedni jest zestaw dwóch filiżanek, a dla większej rodziny - komplet składający się z 6 lub więcej elementów.

Komplety do kawy i herbatyKomplety do kawy i herbaty fot. villaitalia

Kiedy sprawdzi się komplet do kawy i herbaty? 

  • Na co dzień dla nas samych. Zmieni zwyczajne picie kawy w elegancki rytuał.
  • Podczas spotkań z bliskimi - herbata bądź kawa jest świetną okazją, aby spotkać się na wspólne pogawędki. 
  • Podczas ważnych uroczystości, takich jak: święta, urodziny, imieniny. Będzie praktycznym i dekoracyjnym elementem towarzyszącym weselom, chrzcinom, czy komuniom. 
  • Podczas rozmów biznesowych - to nieodłączny element spotkań z partnerami i klientami.
  • Serwis herbaciano-kawowy to znakomity pomysł na prezent! Okazji do wręczenia funkcjonalnego i dekoracyjnego upominku z pewnością nie zabraknie. 

Komplety do kawy i herbatyKomplety do kawy i herbaty fot. villaitalia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.