Młynki do kawy. Niezawodne modele w dobrych cenach

Nic nie pachnie tak pięknie jak świeżo zmielona kawa. Jaki młynek do kawy wybrać? Podpowiadamy!

Młynki do kawy - ręczne i elektryczne

Młynek do kawy to obowiązkowy gadżet każdego miłośnika tego pobudzającego napoju. 

Dawniej ręczny model gościł niemal w każdym domu. Mielenie w nim wymagało jednak wysiłku i zajmowało trochę czasu. Obecnie najpopularniejsze są młynki do kawy elektryczne, które pozwolą szybko i bez wysiłku rozdrobnić ziarna i przygotować aromatyczny napój. Szczególnie rano, kiedy zbieramy się w pośpiechu do pracy, jest to bardzo komfortowe. 

Część osób decyduje się na kupno ekspresu z wbudowanym już młynkiem do kawy, jednak prawdziwi smakosze postawią na klasyczny młynek, dzięki czemu parzenie kawy stanie się rytuałem. A zapach mielonych ziaren za każdym razem wypełni całe pomieszczenie.

Młynek do kawy może być także elementem dekoracyjnym w kuchni. Stylizowane modele vintage,  wprowadzą do wnętrza przytulny klimat retro. Minimalistyczne - będą idealnym dopełnieniem nowoczesnego wystroju.

Ciekawą opcją jest urządzenie 2w1, które jest nie tylko młynkiem do kawy, ale też świetnym pomocnikiem w kuchni. Ma dwa pojemniki z ostrzami - mielącymi i siekającymi. Pierwszy z nich o dwóch ostrzach idealnie nadaje się do mielenia ziaren kawy.  Drugi sprawdzi się jako rozdrabniacz - dzięki 4 ostrzom poradzi sobie z mniejszymi produktami spożywczymi, takimi jak na przykład ugotowane jajka, zioła, migdały, cebula, czosnek, parmezan. Dzięki mocnemu silnikowi sprawnie zmieli również ziarna i orzechy.

Młynek do kawy i rozdrabniacz 2w1Młynek do kawy i rozdrabniacz 2w1 vot. vobis

Elektryczny młynek do kawy - dlaczego warto go wybrać?

Największą popularnością zdecydowanie cieszą się młynki do kawy elektryczne.

Jakie są ich zalety? Przede wszystkim nie wymagają użycia siły. Wystarczy włożyć ziarna do środka, podłączyć urządzenie do prądu i wcisnąć przycisk. Można dodatkowo ustawić grubość zmielenia ziaren - to ważna kwestia przy parzeniu konkretnych rodzajów kawy. Mielenie odbywa się szybko i dokładnie. 

Jeśli chcemy napić się aromatycznej kawy bez wychodzenia do kawiarni, warto zdecydować się na zakup młynka elektrycznego.

Młynek do kawy renomowanej firmy Bosch jest prosty w obsłudze, dzięki czemu szybko i z łatwością przygotujemy poranną kawę. 

Młynek do kawyMłynek do kawy fot. vobis

Na co zwrócić uwagę, kupując młynek do kawy?

Przed zakupem ulubionego młynka do kawy, warto zwrócić uwagę na  kilka istotnych parametrów. Najważniejsze to moc, szybkość i grubość mielenia ziaren. 

Urządzenia o większej mocy są bardziej wydajne. Polecamy wybierać młynki o mocy nie niższej niż 100 W. Prędkość mielenia ziaren nie powinna być wcale wysoka. Młynek warto ustawić na niskich obrotach, dzięki czemu urządzenie się nie nagrzeje, a kawa nie straci cennego aromatu. Natomiast grubość mielenia ziaren powinna być dopasowana do sposobu parzenia kawy i rodzaju kawiarki. Dobrze, jeśli młynek ma funkcję regulacji obrotów i grubości mielenia.

Często spotyka się obecnie urządzenia 2w1 - młynki do kawy i rozdrabniacze do wielu produktów żywnościowych. Warto na nie zwrócić uwagę. Oszczędzamy w ten sposób pieniądze i miejsce w kuchni. 

Młynki do kawyMłynki do kawy fot. vobis

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.