Pora przygotować ciasta i ciasteczka! Polecamy przydatne gadżety i akcesoria

Uwielbiasz wypieki? Te akcesoria z pewnością ułatwią przygotowanie ciast i ciasteczek! Słodkości pełne aromatu i przygotowane z miłością zachwycą twoich bliskich. Stań się mistrzem cukiernictwa!

Rodzinny dom często kojarzy nam się z zapachami świeżo upieczonych ciast lub chleba. Nic tak nie przypomina wakacji spędzonych u babci jak świeża pachnąca cynamonem szarlotka i słodkie bułeczki drożdżowe z jagodami! 

Jeśli lubisz piec, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Praktyczne akcesoria pomogą przygotować najpyszniejsze wypieki. 

Miłośnicy domowych wypieków powinni zadbać, by mieć w swojej kuchni blaszki do pieczenia, formy, a także foremki do wycinania ciastek i akcesoria do przygotowania ciasta. Dzięki temu zawsze będziemy gotowi, by przyrządzić słodkie co nieco. W końcu do kawy czy herbaty najlepiej pasują właśnie domowe słodkości. 

akcesoria do pieczeniaakcesoria do pieczenia Fot. Answear

Formy do pieczenia są potrzebne niezależnie od tego, jakie ciasto planujemy przygotować. Sernik, szarlotka, makowiec, a także babki drożdżowe czy babeczki wymagają odpowiednich form do pieczenia. 

Jednak by przygotować pyszne wypieki, niezbędne są również odpowiednie akcesoria. Z całą pewnością w naszej kuchni powinny się znaleźć łyżki do mieszania i pędzelki do smarowania ciast i foremek, a także wałki. Odpowiedni porządny wałek ułatwi nam każde cukiernicze wyzwanie. A dzięki stemplom do ciasta w prosty i szybki sposób łatwo je udekorujemy. 

Dekorowanie ciast jest trudnym wyzwaniem, ale wałki i stempelki do zdobienia mogą to nam bardzo ułatwić. Dzięki nim stworzymy ażurowe dekoracje na ciasteczkach, a także możemy przygotować piękny rysunek inspirowany kwiatami na wierzchu ciasta. 

przygotowywanie ciastaprzygotowywanie ciasta Fot. Pexels

Dekoracje wykonane za pomocą stempelków mogą być inspirowane lokalnymi wzorami i folkiem. Dzięki temu nasze wypieki zyskają wyjątkowy charakter. Wykonanie tak kunsztownych i delikatnych, ażurowych zdobień może wydawać się skomplikowane i pracochłonne, jednak odpowiednie wałki i stempelki sprawią, że nawet najbardziej skomplikowane motywy wykonamy w kilka sekund.

Przed nami okres świąteczny i czas imprez sylwestrowych, pyszne ciasta i wypieki z pewnością znajdą swoje miejsce nie tylko na świątecznym stole. 

Stemple do ciastaStemple do ciasta Fot. Answear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.