Wazony o ciekawych kształtach i kolorach. Propozycje w stylu nowoczesnym i klasycznym

Wazon to ważny element wystroju wnętrza. Choć jest niewielkich rozmiarów, odgrywa istotną rolę w aranżacji. Model o interesującym kształcie i dobrze dobranej kolorystyce będzie dekoracją samą w sobie.

Dodatki ważne we wnętrzu

Aranżacja wnętrz to nie tylko dobór kolorów ścian, podłóg i mebli, równie istotne są dodatki. Sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i stylu, a przestrzeń staje się przytulna i jedyna w swoim rodzaju. Warto zatem poświęcić im trochę uwagi. 

Rośliny we wnętrzu to znakomity sposób, aby wprowadzić do środka trochę natury. Dzięki nim nasz dom będzie tętnić życiem. Kompozycje kwiatowe we wnętrzu wymagają odpowiedniej oprawy. I tu jest miejsce na wazony dekoracyjne!

Mamy naprawdę szeroki wybór wazonów. Proste, geometryczne i jednokolorowe idealnie dopełnią nowoczesne wnętrze, a w marmurowym wzorze sprawdzą się zarówno we wnętrzu urządzonym w klasycznym stylu, jak i w minimalistycznym.  Te dodatki mają moc i znaczący wpływ na wystrój wnętrz. 

Wazony dekoracyjneWazony dekoracyjne fot. answear

Wazony nowoczesne

Dodatki odgrywają w mieszkaniu bardzo ważną rolę. Jednym z takich elementów jest wazon. Designerski model jest w stanie całkowicie odmienić wystrój i charakter aranżacji. Coraz chętniej urządzamy mieszkania w stylu minimalistycznym, a dodatek w postaci oryginalnego wazonu może przełamać monotonię i stać się niebanalnym dodatkiem.

Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w zachowawczy sposób, możemy zaszaleć z kształtem i kolorem wazonu. Niech stanie się elementem przyciągającym uwagę i tzw. "smaczkiem" we wnętrzu. 

Niebanalny kształt nowoczesnego wazonu będzie doskonale komponował się z bukietem świeżych kwiatów, kompozycją z gałązek i traw, ale też przyciągnie uwagę jako samodzielna ozdoba.  

Wazony dekoracyjneWazony dekoracyjne fot. answear

Wazony dekoracyjne do salonu i nie tylko

Niezależnie od tego, jak często świeże kwiaty pojawiają się w naszym domu, warto mieć odpowiedni wazon dekoracyjny. Pamiętajmy, że nie musi on być jedynie oprawą dla roślin. Kompozycja z kilku wazonów w podobnym stylu albo wręcz przeciwnie - pozornie do siebie niepasujących może stanowić oryginalną ozdobę stolika, regału czy konsoli. 

Dobór odpowiedniego wazonu, gdy sklepowe półki się od nich wręcz uginają, może stanowić spory problem. Warto mieć w domu kilka modeli o różnych wielkościach i kształtach, dzięki czemu łatwiej dopasować naczynie do konkretnych bukietów. 

Klasyką są modele ze szkła i ceramiki. Sprawdzą się w wielu wnętrzach. W nowoczesnym pomieszczeniu doskonale będą się prezentować designerskie modele o ciekawej fakturze lub nietypowym kolorze.

Wazony dekoracyjneWazony dekoracyjne fot. answear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.