Uporządkuj swój warsztat pracy. Organizery na narzędzia

Dobra organizacja pracy w warsztacie pozwala oszczędzić cenny czas. Jeśli lubisz ład i porządek, sięgnij po organizery na narzędzia. Pomogą ci zapanować nad wszelkimi drobiazgami - śrubkami, wkrętami, oringami, a także zapewnią miejsce większemu sprzętowi.

Tablice warsztatowe 

Dla początkującego majstra na początek z pewnością wystarczy zwykła skrzynka narzędziowa. Z czasem jednak  pojawiają się coraz to nowe akcesoria i części, które muszą znaleźć swoje miejsce. Nie wszystkie narzędzia warsztatowe wyposażone są we własne etui czy walizki,  dlatego warto znaleźć im odpowiednie miejsce. Tablice warsztatowe to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Taki ścienny organizer możemy zawiesić np. w przydomowym warsztacie czy garażu. Wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria typu: klucze, śrubokręty, kombinerki i wiele innych,  będziemy mieć wówczas uporządkowane i na widoku. 

Zaletą tablic warsztatowych jest możliwość dowolnego rozmieszczania modułów i przystosowania do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki plastikowym przegrodom uporządkujemy wszelkie drobiazgi, takie jak: gwoździe, śrubki, uszczelki czy nakrętki. Odnalezienie potrzebnej rzeczy w trakcie prac nie będzie stanowiło od tej pory problemu. 

Tablice warsztatoweTablice warsztatowe fot. vobis

Przenośne organizery na narzędzia

Wybór poręcznego, praktycznego organizera, w dodatku w dobrej cenie wcale nie należy do najprostszych. Na rynku mamy szeroki wybór różnego typu skrzynek na narzędzia. Czym kierować się przy wyborze? 

Warto wybierać organizery, które oferują podział na przegrody różnych wielkości. To gwarantuje nam, że pomieścimy w nim sprzęt o różnych gabarytach. Warto także zwracać uwagę na  precyzję wykonania i jakość materiału, z którego organizer jest wykonany. Oczywistą zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia skrzyni.

Poniższe organizery na narzędzia nadają się idealnie zarówno do postawienia w garażu, jak i do zamontowania na ścianie. Samoistne otworzenie się szuflad jest niemożliwe, dzięki systemowi zatrzaskowemu. Organizery posiadają wiele szuflad, w których możesz przechowywać swoje narzędzia.

Przenośne organizery na narzędziaPrzenośne organizery na narzędzia fot. vobis

Organizery na drobne rzeczy – jakie wybrać?

Drobne śrubki czy gwoździe leżące między większym sprzętem albo włożone do papierowych pudełek - kto z nas tego nie zna? Chyba większość przyzna, że to mało komfortowe rozwiązanie. Praktyczne organizery warsztatowe w formie skrzynek z przegródkami ułatwią odnalezienie konkretnej części i uporządkują nasze akcesoria.  

Dobierając organizer na różnego rodzaju przedmioty, warto zwrócić uwagę na jego wymiary. Przegrody powinny być dopasowane do wielkości części. Jeśli w twoim warsztacie zebrało się dużo drobnych elementów, warto postawić na większy modułowy regał z szufladkami. Tego rodzaju organizer z narzędziami postawisz na stole warsztatowym lub powiesisz na ścianie. To nie tylko wygodne, ale i estetyczne rozwiązanie. Jeżeli jednak nie posiadamy tak bogatej kolekcji, wystarczą przenośne skrzynki - do wyboru w różnych rozmiarach, kształtach, materiałach. 

Skrzynka z narzędziami BoschSkrzynka z narzędziami Bosch fot. vobis

Więcej o: