Skandynawski pokój dla dziecka

Atrakcyjne aranżacje modnych wnętrz to nie tylko salony, jadalnie i kuchnie - trendy wnętrzarskie przesiąkają też do innych pomieszczeń, w tym również do pokoju dziecka. Dziecięcy pokój to przestrzeń wyjątkowa i nie każdy styl sprawdzi się tutaj w aspekcie funkcjonalnym i estetycznym. Warto jednak zaaranżować skandynawski pokój dziecięcy - przestrzeń jest wyjątkowo praktyczna, przytulna i na pewno spodoba się młodej osobie.

pokój dziecięcy w stylu skandynawskimpokój dziecięcy w stylu skandynawskim Fot. Merkury Market

Jak powinien wyglądać pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

Za prekursora stylu skandynawskiego uznaje się Carla Larssona, szwedzkiego malarza. To on wraz ze swoją zoną tworzył pierwsze wnętrza w stylu skandynawskim, czyli ciepłe, przytulne i jasne pomieszczenia.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim to przestrzeń, która łączy modną aranżację z potrzebami młodego człowieka. Doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i w pokoju chłopca. Styl skandynawski zachwyca swoimi jasnymi, ciepłymi kolorami, przytulnością i nowoczesną prostotą, bez wątpienia zatem spodoba się młodemu człowiekowi.

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim będzie doskonałym miejscem do nauki, zabawy i relaksu. Dzięki takiej przestrzeni ciekawość świata młodego człowieka będzie odpowiednio się rozwijać. Dużą zaletą jest również to, że wnętrze łatwo utrzymać w czystości. Zapoznaj się z naszymi propozycjami na aranżację i stwórz dziecku kącik, który będzie naprawdę zachwycający.

pokój niemowlaka w skandynawskim stylupokój niemowlaka w skandynawskim stylu Fot. Merkury Market

Jakie wykończenie będzie najlepsze do pokoju dziecięcego w skandynawskim stylu?

Podczas aranżacji pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim ważne będzie odpowiednie wykończenie. W pokojach dziecięcych w stylu skandynawskim sprawdzi się jasna podłoga z drewna naturalnego lub materiałów drewnopodobnych. Doskonałym wyborem będzie na pewno panel winylowy Merkury Market. Wzory naturalne, materiały o dużej wytrzymałości i ciepła kolorystyka sprawią, że pokoje dziecięce będą idealnym miejscem do zabawy, nauki i relaksu.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim należy odpowiednio pomalować. Sprawdzi się farba lateksowa w odcieniach bieli, szarości lub beżu. Można zastosować też tapety lub dekory z naturalnych materiałów.

pokój dla dzieci w stylu skandynawskimpokój dla dzieci w stylu skandynawskim fot. Merkury Market

Jakie wyposażenie ustawić do skandynawskiego pokoju dziecka?

W pokoju dziecięcym w stylu skandynawskim należy ustawić odpowiednie meble. Urządź pokój dziecięcy w stylu skandynawskim tak, by dziecko czuło się w nim dobrze. Ważne będą meble z drewna naturalnego. Dobrze, jeśli będą to modele posadowione na wysokich nóżkach.

Warto pokój dziecięcy wyposażyć w odpowiednie łóżko. Pokój dziecka nie obędzie się też bez komody dla dzieci oraz odpowiednio pojemnej szafy. W meblach tych można schować zabawki i ubrania. Do przechowywania książek przydadzą się półki i regały. Wystrój uzupełnij biurkiem i odpowiednim siedziskiem. Styl skandynawski wyjątkowo urokliwie wygląda, gdy ustawione we wnętrzu jest tapicerowane krzesło na drewnianych, wysokich nóżkach.

Zastosowanie naturalnych, ekologicznych materiałów będzie mile widziane w takim wnętrzu. Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim będzie w stanie wtedy zachwycić w pełni swojej okazałości. Drewniane meble będą zatem mile widziane.

kącik z zabawkami - funkcjonalne przestrzeniekącik z zabawkami - funkcjonalne przestrzenie Fot Merkury Market

Jakie dodatki sprawdzą się w skandynawskim pokoju dziecięcym?

Odpowiedni wybór mebli oraz dobrze dobrana drewniana podłoga to nie wszystko — liczą się również dodatki. Do aranżacji wprowadź koniecznie miękki dywan. Dobrze, jeśli będzie miał on jasne kolory i będzie puchaty, świetnie sprawdzą się modele shaggy. Pokój dziewczynki warto dodatkowo ozdobić grafikami z kwiatami, a pokój chłopca — grafiką z bohaterem z ulubionej bajki.

Stworzenie wnętrza dla dziecka w stylu skandynawskim to wyjątkowo odważny ruch, ale na pewno opłaci się dzięki temu, że styl ten jest niezwykle funkcjonalny, przytulny i estetyczny. Możesz taką przestrzeń zorganizować dla swojej pociechy niezależnie od jej wieku — skandynawski pokój dziecięcy to opcja dobra dla dzieci w różnym wieku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.