Wyeksponuj zieleń w swoim domu za pomocą pięknych i oryginalnych doniczek

Rośliny są przepiękną ozdobą każdego wnętrza. A kwiaty i donice to nieodłączny duet. Wybraliśmy najciekawsze doniczki, które udekorują parapet, blat w kuchni czy regał.

Niezwykła rola roślin we wnętrzu

Kwiaty w domu są nie tylko ozdobą, ale również korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jedną z ich niezwykłych właściwości jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Umieszczone w pięknych oryginalnych donicach pomogą nam stworzyć niebanalną, indywidualną aranżację wnętrza.

Doniczki i osłonki mogą być efektownym dodatkiem, który ożywi parapet, regał, blat kuchenny czy stół. To świetny przykład produktu, który łączy estetykę z praktycznością. Doniczka musi spełniać swoją funkcję, ale też być ozdobą wnętrza. Zastanawiasz się, jakie są teraz najmodniejsze? Podpowiadamy!

DoniceDonice fot. answear

Donice ozdobne w różnych stylach

Przebywanie w pomieszczeniu, w którym znajdują się rośliny, ma na nas bardzo pozytywny wpływ - relaksuje nas i odpręża. Kwiaty ustawione w niebanalnej donicy będą cieszyły wzrok oraz nadadzą pomieszczeniu elegancki wygląd. Wzornictwo donic jest bardzo różnorodne: od spokojnej stonowanej kolorystyki po wyraziste akcenty i designerskie zdobienia. Zachwyca bogactwo materiałów: ceramika, szkło, miedź, mosiądz czy terakota. Doniczki różnią się też rodzajem powierzchni – może być ona matowa lub błyszcząca, gładka lub z fakturą. 

Dodatki te można idealnie dopasować do różnego rodzaju wnętrz – na przykład, czarne doniczki o szorstkiej fakturze dobrze sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, a jasne o geometrycznej formie - w minimalistycznych lub skandynawskich.

DoniceDonice fot. answear

Doniczki o oryginalnych kształtach

Klasyczne tworzywo przybiera nietuzinkowe formy. Doniczki zamieniają się w ludzkie ciała i twarze,  kielichy kwiatów, a nawet zwierzęta! Aby uzyskać najlepszy efekt, wybierz roślinę, której kształt będzie współgrał z kształtem donicy. Obecnie do łask wracają kaktusy, swoimi oryginalnymi formami pięknie zdobią nowoczesne wnętrza. 

DoniceDonice fot. answear

Doniczki wiszące i ścienne

Kto powiedział, że doniczki koniecznie muszą stać na parapecie? Im bardziej oryginalne miejsca, tym lepiej. Regał, podłoga, ściana albo sufit! Podwieszane donice pozwalają zaoszczędzić miejsce na meblach, wyglądają oryginalnie i wcale nie są trudne w montażu. Aby być w zgodzie z trendami, zaaranżuj dekorację ścienną, wykorzystując kilka donic utrzymanych w tej samej stylistyce i umieść w nich różne rośliny. 

DoniceDonice fot. answear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.