Ekologiczny wybór na co dzień - płócienne torby i plecaki

Nowy rok to czas postanowień, jednym z nich może być zamiar bardziej zrównoważonego życia, w duchu zero waste. Najprostszym pomysłem, od którego warto zacząć, jest wybór torby materiałowej lub plecaka zamiast foliówek.

Jednorazowe foliówki warto zamienić na papierowe i bawełniane torby lub plecaki. Na co dzień korzystaj z własnych pojemników na jedzenie zamiast jednorazowych plastikowych pudełek. Te proste zmiany w codziennym życiu wystarczą, żeby zrobić coś dobrego dla środowiska i być bardziej eko. 

Każdy z nas może mieć wpływ na środowisko, w którym żyjemy, a nasze świadome wybory pomagają chronić planetę. Warto więc zdecydować się na wybór płóciennej torby, która posłuży nam na długi czas, co się przekłada na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska plastikowymi odpadami. 

Torby z napisami

Płócienna torba nie musi być wcale nudna, a modele z napisami rozbawią, a czasem zmotywują. 

"Jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można" - to przykład torby dla prawdziwej buntowniczki, która lubi jeść pizzę na śniadanie, a owsiankę na kolację i która je w łóżku chwilę przed zaśnięciem. W końcu jeśli tego chce, to czemu nie? Torby z napisami są świetnym wyborem na codzienne zakupy, ale sprawdzą się równie świetnie w noszeniu lunchu do pracy. 

"Ja się nie kłócę, ja tylko tłumaczę, czemu mam rację" - to torba dla każdej kobiety - w końcu kobieta zawsze ma rację. Zabierz tę torbę na zakupy, zwiniętą zmieścisz w każdej torebce lub kieszeni.

Ekologiczne torby z napisamiEkologiczne torby z napisami Fot. Empikfoto

Plecaki - wygodny wybór dla aktywnych

Gdy jednak płócienna torba to nie twój klimat, gdyż zawsze jesteś w biegu, zawsze masz zajęte ręce, lub przemieszczasz się na rowerze, idealnym wyborem będą płócienne plecaki! Lekkie i praktyczne pomieszczą codzienne zakupy. Pusty plecak jest mały i złożony zmieści się w kieszeni sportowej kurtki, możesz więc mieć go zawsze przy sobie i nawet gdy nie zaplanujesz wcześniej zakupów, nie będziesz musiała korzystać z foliówek. 

Ekologiczne i proste wybory każdego dnia to łatwy sposób, by zadbać o środowisko. Zabieranie własnej torby lub plecaka na zakupy jest jednym z pierwszych kroków, które możesz wykonać w trosce o planetę. 

Plecak sznurkowy - ekologiczny wybórPlecak sznurkowy - ekologiczny wybór Fot. Empikfoto

Torby z pięknymi grafikami

Płócienne torby mogą być bardzo efektowne. Modele z pięknymi kwiatowymi wzorami to dobry wybór dla każdej kobiety. Kwiatowe kolaże i grafiki ubarwią codzienne zakupy. 

Torby z pięknymi grafikamiTorby z pięknymi grafikami Fot. Empikfoto

Copyright © Agora SA