Te czajniki nadadzą się na każdą kuchenkę! Zielony będzie dodatkową dekoracją w kuchni

Wybór odpowiedniego czajnika jest co najmniej tak samo ważny, jak mikrofali czy ekspresu do kawy. W końcu bez niego nie zaparzysz ulubionej herbaty i nie zrobisz rozbudzającej z rana kawy. Wybierz taki czajnik, który sprawdzi się na każdą kuchenkę. Wybraliśmy nie tylko porządne, ale i designerskie modele. Sprawdź!

Czajnik - niezbędnik w każdej kuchni

Czajnik to absolutny must have w każdej kuchni, w końcu bez niego nie zaparzysz ulubionej herbaty i nie przygotujesz rozbudzającej z rana kawy. Dostępny jest w najróżniejszych wariantach - różni się między sobą tworzywem i designem. Ważne, by czajnik nadawał się na każdy rodzaj kuchenki - gazową, elektryczną, ceramiczną czy indukcyjną, szybko gotował wodę i miał gwizdek, sygnalizujący wrzenie wody. Zrobiliśmy przegląd czajników i wybraliśmy te, które sprawdzą się na każdą kuchenkę! Ich design zachwyca, więc dodatkowo będą ozdobą twojej kuchni. Sprawdź nasze typy w supercenach!

CzajnikCzajnik Fot. Galicja

Czajnik: liczy się pojemność i tworzywo

Czajniki mogą być srebrne, zielone, czarne czy beżowe - ich warianty kolorystyczne pozytywnie zaskakują! Ale nie to jest najważniejsze. Pierwsze na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze czajnika, to jego pojemność. Na rynku dostępne są czajniki od 0,4 l do nawet 3 litrów. Jeśli przeważnie gotujesz wodę dla 1 lub 2 osób, postaw na mniejsze modele. Najbardziej optymalne są jednak czajniki mieszczące nawet 1,7 litra wody - jeśli spodziewasz się gości lub przygotowujesz herbatę czy kawę w specjalnym zaparzaczu, nie będziesz musiała gotować wody kilkukrotnie. To spora oszczędność! Drugą rzeczą, jaką należy się kierować przy wyborze czajnika jest jego tworzywo. Generalnie są produkowane ze stali nierdzewnej, ale na rynku dostępne są też czajniki emaliowane. Mamy je wszystkie i to w świetnych odsłonach!

CzajnikCzajnik Fot. Galicja

Czajnik: emaliowany czy ze stali nierdzewnej?

Nic dziwnego, że czajniki ze stali nierdzewnej są jednymi z popularniejszych. Są odporne na uszkodzenia, a więc trwałe na lata. Poza tym, designerskie propozycje będą świetnie pasować do kuchni w każdym stylu. Ale to nie jedyna propozycja na rynku! Emalia, mimo że przez niektórych uważana za staroświecką nadal ma zastosowanie w kuchni, a czajniki z tego tworzywa są bezpieczne dla zdrowia i bardzo porządne. Czajnik, który przykuł naszą uwagę ma piękny wzór, który ociepli wnętrze. Wytrzymały model nada się na wszystkie rodzaje kuchenek, a co najważniejsze - można go myć w zmywarce. Z pewnością będzie się wyróżniał!

CzajnikCzajnik Fot. Galicja

Więcej o:
Copyright © Agora SA