Kolorowe i praktyczne akcenty w nowoczesnej łazience

Z kolorami we wnętrzach lepiej uważać, czasami łatwo jest przesadzić. Jednak dobrze dobrane kolorowe dodatki do łazienki są świetnym rozwiązaniem, by rozświetlić nowoczesne wnętrze.

W nowoczesnych łazienkach najczęściej decydujemy się na minimalizm, jednak nawet najbardziej minimalistyczne aranżacje można ubarwić dzięki odpowiednim kolorowym dodatkom. Dobrze przemyślana łazienka będzie robiła niesamowite wrażenie, a kolorowe dodatki przyciągną wzrok. 

Łazienki najczęściej wykończone są w jasnych kolorach takich jak biele i szarości. Sprawdzają się one nie tylko jako płytki podłogowe, ale również na ścianach. Jednak takie monochromatyczne łazienki mogą wydawać się zimne w odbiorze. Mimo iż takie jasne kolory będą świetnym rozwiązaniem w małych łazienkach, warto przełamać je dodatkami w mocniejszych kolorach. 

Jakie dodatki można wybrać do jasnej łazienki?

Minimalistyczne białe i szare łazienki zostawiają nam szerokie pole do popisu, z łatwością możemy dobrać kolory, które ubarwią monochromatyczne wnętrze. 

Kolorowe akcenty w łazienceKolorowe akcenty w łazience Fot. Galicja

Dozowniki i kubeczki w kontrastowych kolorach nie przytłoczą wnętrza, ale mogą sprawić, że nabierze ono dodatkowych barw. Nowoczesne dozowniki w intensywnych kolorach przyciągają wzrok i odmieniają jasną, minimalistyczną przestrzeń. 

Takie dodatki sprawdzą się szczególnie, gdy masz już w pełni urządzoną łazienkę, a takie akcenty w ciekawych barwach są tanim i dobrym sposobem by odświeżyć wnętrze. Dodatki takie jak dozowniki, kubeczki, czy mydelniczki mogą być świetnym wyjściem, gdy nie chcemy decydować się na remont całej łazienki. 

Kolorowe akcesoria do łazienek mogą również znaleźć się na naszej podłodze, kolorowe dywaniki będą praktycznym i przytulnym dodatkiem. Wiadomo, że dywaniki łazienkowe są niezastąpione w naszych łazienkach, pozwalają one wyjść spod prysznica na miękkie tkaniny, i ograniczają rozchlapywanie wody po całej łazience. Wybór kolorowych akcentów na jasną podłogę z płytek, z pewnością ociepli każde nowoczesne wnętrze. 

kolorowe dywaniki łazienkowekolorowe dywaniki łazienkowe Fot. Galicja

Jakie kolory sprawdzą się najlepiej w nowoczesnej łazience?

Planując łazienkę, najczęściej wybieramy jasne kolory z dodatkiem niebieskiego, który nierozerwalnie kojarzy nam się z kolorem wody. Jednak warto postawić również na inne modne kolory, które ocieplą chłodne minimalistyczne wnętrze. 

Butelkowa zieleń i musztardowa żółć to piękne intensywne kolory, które ubarwią każde wnętrze. 

Piękne kolory praktycznych akcesoriów łazienkowychPiękne kolory praktycznych akcesoriów łazienkowych Fot. Galicja

Więcej o: