Ceramiczne, kolorowe czy szklane? Osłonki na doniczki, które sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach

Gdy poszukujemy nowych pomysłów na odświeżenie wnętrza, warto pomyśleć o dodatkach i dekoracjach, które dodadzą przytulności. Dobrym wyborem są rośliny! Jakie wybrać dla nich doniczki i osłonki?

Doniczki i osłonki są ważnym elementem dekoracyjnym, jednak często nie przywiązujemy do nich dużej wagi. A odpowiednio dobrane dekoracje mogą być ciekawym elementem przełamującym aranżację wnętrza. Kolory, faktura, kształty mogą efektownie podkreślić piękno roślin domowych i przyciągną wzrok w każdym wnętrzu. 

Osłonki na doniczkiOsłonki na doniczki Fot. Galicja

Rola roślin w naszych wnętrzach 

Rośliny, które wybieramy do mieszkań mogą być nie tylko atrakcyjną ozdobą, ale również korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Warto zainteresować się roślinami, które potrafią oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń, dzięki czemu poprawiają jakość powietrza w naszych mieszkaniach. 

Piękne, zielone rośliny warto umieścić w oryginalnych, kolorowych donicach, dzięki czemu stworzymy niebanalną aranżację wnętrza. 

Jak wybrać odpowiednie doniczki?

Na rynku możemy jest ogrom różnych donic i doniczek, co teoretycznie powinno ułatwić nam wybór. Mówi się przecież, że od przybytku głowa nie boli. Jednak duży wybór może sprawić, że będziemy mieć trudność z podjęciem decyzji. Na czym powinniśmy się skupić i jakie doniczki sprawdzą się najlepiej?

Nowoczesne formy i intensywne kolory pozwolą nam wprowadzić świeżość do wnętrza. Intensywne barwy przyciągają wzrok, a jednocześnie pozwalają podkreślić styl aranżacji. 

Wielkość doniczek należy dobrać zależnie od posiadanych lub planowanych roślin i ich wymagań. Każda potrzebuje nieco innych warunków, by zdrowo się rozwijać. Odpowiednio dobrany rozmiar doniczki jest konieczny, by zapewnić właściwy rozwój bryły korzeniowej. 

Kolorowe osłonkiKolorowe osłonki Fot. Galicja

Najlepszym miejscem na ekspozycję roślin są z pewnością parapety okienne - pełne kolorowych donic staną się efektowną dekoracją całego wnętrza. Wykorzystajmy także regały i półki - rośliny w pojemnikach mogą ożywić ich wystrój, odnajdą się nawet pomiędzy książkami czy innymi ozdobnymi drobiazgami. 

Kwitnące rośliny to zdecydowanie jedna z piękniejszych i bardziej oryginalnych ozdób w naszych wnętrzach. 

Osłonki na storczykiOsłonki na storczyki Fot. Galicja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.