Dekoracja stołu na co dzień i od święta! Jak ciekawie udekorować stół?

Oryginalne, stylowe i modne dekoracje stołu to podstawa by każdego dnia cieszyć się piękną aranżacją. W końcu posiłki warto spożywać w pięknych warunkach nie tylko od święta! Jakie naczynia i dodatki wybrać, by każdego dnia nasz stół zachwycał?

Jak powinny wyglądać dekoracje stołu na co dzień? 

Najczęściej najwięcej uwagi poświęcamy aranżacji stołu na święta czy specjalne okazje, jednak warto zadbać o piękny wystrój stołu każdego dnia. Oryginalne, stylowe i modne dekoracje stołu uprzyjemnią nam codzienne posiłki. 

Dekoracja stołu na co dzień powinna być zaplanowana tak, by współgrać z wystrojem wnętrza. Warto wybrać kolory, które występują już w naszym mieszkaniu, dzięki temu elementy dekoracji podkreślą wystrój pomieszczenia i wspaniale go dopełnią, nie wprowadzając dodatkowo zbyt wielu elementów. 

Eleganckie talerze i filiżanki, a także wysmakowane dodatki sprawią, że codzienne spożywanie posiłków będzie przyjemniejsze. Jest to wspaniały sposób by należycie celebrować codzienność! 

Naszą uwagę przykuły piękne porcelanowe zestawy z motylami oraz ażurowa zastawa z kwiatami, ważkami i motylami. Ręcznie malowane złocenia na talerzach o wyjątkowych kształtach sprawią, że każdy wspólny posiłek będzie wyjątkową okazją. Przed zakupem warto sprawdzić, które elementy można myć w zmywarce, by nie zniszczyć pięknych zdobień. 

Piękna zastawa porcelanowaPiękna zastawa porcelanowa Fot. Villaitalia

Jak udekorować stół? Jak stworzyć piękną aranżację?

Dekoracja stołu nie może być tylko piękna, musi być przede wszystkim praktyczna, tak aby wszystkie elementy, które umieścimy na stole, nie przeszkadzały w spokojnej konsumpcji posiłków. Aranżacja stołu na co dzień i od święta powinna stanowić uzupełnienie stylu, w którym utrzymane jest nasze wnętrze. 

W pełnym kolorów, rustykalnym wnętrzu mogą sprawdzić się bogato zdobione talerze jak np prezentowany fioletowy szklany ozdobny talerzyk do ciasta, który wraz z dobranymi dodatkami będzie radosną i piękną kompozycją. Złote sztućce i serwetki utrzymane w jednej palecie kolorystycznej z pewnością zachwycą wszystkich gości. 

W eleganckim i nowoczesnym wnętrzu, warto postawić na minimalistyczne dekoracje. Dobrym rozwiązaniem może być czarna, matowa zastawa w nowoczesnych, minimalistycznych kształtach. Piękne podłużne talerze przyciągają wzrok i świetnie pasują do złotych, nowoczesnych sztućców. Minimalistyczna dekoracja stołu nie wymaga wielu dodatków i dekoracji. Warto postawić na dobrej jakości porcelanową lub kamionkową zastawę, która sama w sobie stworzy wyjątkową i elegancką aranżację. 

Ozdobne talerzeOzdobne talerze Fot. Villaitalia

A co na wyjątkowe okazje?

Planując świąteczne spotkania często chcemy postawić na coś wyjątkowego, w tej sytuacji świetnie sprawdzą się posrebrzane dodatki na stół, takie jak wyjątkowe szklane patery lub obrączki na serwetki. Te nietuzinkowe dodatki sprawią, że nasz stół będzie wyglądał wyjątkowo świątecznie!

Posrebrzane patery na ciastoPosrebrzane patery na ciasto Fot. Villaitalia

Posrebrzane obrączki do serwetekPosrebrzane obrączki do serwetek Fot. Villaitalia

Więcej o:
Copyright © Agora SA