Te łyżwy kupisz teraz na wyprzedaży! Model ze zdejmowanym ostrzem to HIT. Łyżworolki to zabawa przez cały rok

O wiele lepiej mieć własne łyżwy niż te wypożyczone. Gdzie kupić dobre jakościowo modele w przystępnych cenach? Podpowiadamy!

Damskie i męski łyżwy rekreacyjne - modele znanych marek

Własne łyżwy to inna jakość jeżdżenia. Przede wszystkim są dopasowane do twojej stopy. Nie obcierają, nie powodują opuchnięcia i można jeździć w nich godzinami. Dobrze stabilizują kostkę, co oznacza wygodę i bezpieczeństwo. Jak wybrać idealne łyżwy?

Przede wszystkim zastanów się, które wolisz. Dla osób, które jeżdżą okazjonalnie, lepsze będą hokejówki. Są dużo wygodniejsze i proste do opanowania. To mit, że tylko mężczyźni je noszą. Hokejówki są masywne, sztywne, ale dzięki temu zapewniają komfort jazdy. Mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub ze skóry, posiadać klasyczne sznurowanie lub zapięcie na rzepy, ewentualnie specjalne klamry, zbliżone do tych stosowanych w butach narciarskich. Płoza w łyżwach hokejowych jest krótka, zagięta na końcach i częściowo zatopiona w plastiku. Jeśli chodzi o rodzaj zastosowanego materiału, najczęściej jest to stal nierdzewna, gwarantująca długi okres użytkowania.

Łyżwy do jazdy figurowej są lżejsze. Najczęściej wykonuje się je ze skóry. Są sznurowane i delikatniejsze. Przede wszystkim polecam je wprawionym łyżwiarzom, którzy poza jazdą okazjonalną stale uczęszczają na zajęcia z łyżwiarstwa figurowego. 

ŁyżwyŁyżwy fot. Fitanu

Łyżwy figurowe - jakie wybrać?

W sklepie Fitanu znajdziesz szeroki wybór łyżew. Nie zabrakło tam hokejówek, łyżew figurowych, ale też łyżworolek, które mogą okazać się najciekawszym i przede wszystkim uniwersalnym zakupem. Łączą w sobie łyżwy i rolki. Wykonane są z dobrego, oddychającego, półtwardego materiału. Są wodoodporne i wiatroszczelne. Ich wielką zaletą jest to, że zimą można je wykorzystywać jako łyżwy, a latem jako rolki. W dodatku są stworzone w taki sposób, aby ich rozmiar był regulowany. To świetna sprawa, szczególnie w przypadku dziecięcych łyżworolek. Dobry jakościowo sprzęt twoje dziecko będzie mogło używać przez kilka lat, nawet jeżeli urośnie mu stopa. 

łyżwy w dobrych cenachłyżwy w dobrych cenach fot. Fitanu

Więcej o:
Copyright © Agora SA