Wycieraczki, które sprawdzą się na najgorszą pogodę i ozdobią wejście

Wycieraczka wejściowa to niezwykle praktyczny dodatek. Wybraliśmy modele, które pomogą utrzymać czystość i ozdobią wejście do mieszkania.

Wycieraczka wejściowa - więcej niż kawałek gumy 

Chcesz odpowiednio powitać swoich gości jeszcze zanim przekroczą próg twojego mieszkania? Wbrew pozorom, wycieraczka pod drzwi spełnia ważne funkcje. Zwłaszcza w polskim klimacie mogą okazać się nieocenione. Ich ważną rolę dostrzegamy głównie zimą, kiedy zapobiegają wnoszeniu do mieszkania śniegu i błota. Wycieraczki pomagają w utrzymaniu czystości, zabezpieczając mieszkanie przed wnoszeniem brudu do środka, zdobią wejście do domu, a także informują "co w duszy gra" właścicielom.

Niebanalna wycieraczka to zabawny i ciekawy sposób na ozdobienie drzwi wejściowych. Udowadniamy, że wcale nie musi być prostokątem w nudnym kolorze czy kawałkiem gumy. Modele we wzory i z uroczymi rysunkami będą zapowiedzią równie przytulnego wnętrza i gościnności gospodarza. Powitaj domowników i gości napisem "welcome", "hello" lub zabawną grafiką.

WycieraczkiWycieraczki fot. galicja

Wycieraczka pod drzwi - wewnątrz czy na zewnątrz?

Zastanawiasz się, w jakim miejscu umieścić wycieraczkę - na zewnątrz przed drzwiami czy może wewnątrz mieszkania? Może być ona położona w obu miejscach. Możesz zdecydować się na dowolne z nich lub  wybrać opcję jedną i drugą równocześnie. Wycieraczka wejściowa, jak i wycieraczka do przedpokoju mogą być dopasowane stylistyczne, a nawet jednakowe! Mogą jednak różnić się wyglądem w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Szeroki wybór dostępnych na rynku modeli umożliwi dopasowanie ich do każdego wnętrza. Możemy wybierać spośród różnych wzorów i materiałów, a także kształtów. Wycieraczki wcale nie muszą być prostokątne. Oryginalnie prezentują się  półokrągłe, wykonane z ażurowego tworzywa lub tkaniny. Powitaj gości w swoim własnym stylu!

WycieraczkiWycieraczki fot. galicja

Wycieraczka - jaki materiał wybrać?

Wycieraczka pod drzwi może być wykonana z różnych materiałów.

Do wytrzymałych, odpornych na wilgoć oraz estetycznych i ekologicznych można zaliczyć popularne produkty kokosowe. Dzięki swej chropowatej strukturze i grubemu splotowi sprawdzą się jako wycieraczki zewnętrzne do domu. Dzięki zastosowaniu naturalnego surowca wycieraczki kokosowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami osuszającymi (absorpcja wilgoci wnoszonej na obuwiu). Maty z włókna kokosowego i gumy często są łączone z antypoślizgowym podkładem winylowym. 

Popularne i często wybierane są wycieraczki w całości wykonane z gumy. Są one wyjątkowo łatwe w utrzymaniu - gdy się zabrudzą, możemy je po prostu umyć pod bieżącą wodą.  Warto pamiętać, że wybierając wycieraczkę, która będzie pozostawiona na zewnątrz, powinna ona charakteryzować się właściwościami mrozoodpornymi.  

WycieraczkiWycieraczki fot. galicja

Więcej o:
Copyright © Agora SA