Zjawiskowa jadalnia - jak ją urządzić? Kwieciste obrusy i awangardowe wazony to najgorętsze trendy w 2023!

Znane przysłowie mówi, że przez żołądek trafiamy do serca. Postaw więc na stylowy wystrój jadalni, a ta zasada z pewnością się sprawdzi! Mówi się również, że jemy oczami, a jeżeli dodatkowo siądziemy do posiłku w pięknym wnętrzu? Nasze doznania z pewnością będą niepowtarzalne!

Obrusy na stole uprzyjemnią każdy posiłek

Jedzenie w dzisiejszych czasach ma wymiar ważniejszy niż kiedykolwiek. Podczas codziennych zadań i obowiązków nierzadko posiłki to jedyny czas w ciągu dnia, który możemy spędzić z rodziną. Wspólne śniadania i kolacje to niepowtarzalne okazje do rozmów i relaksu. Wnieś piękno do miejsca, w którym odbywają się te wszystkie przyjemności. Jadalnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu. Polecamy postawić mocny akcent na stół, najlepiej podkreślić go stylowym obrusem. Najmodniejsze wzory na obrusach w tym sezonie to wyraziste, realistyczne kwiaty i inne roślinne motywy. Na nich nawet najbardziej klasyczna zastawa będzie wyglądała zjawiskowo!

ObrusyObrusy fot. answear.com

Wazony to klasyczny dodatek

Piękny wazon doda charakteru każdemu wnętrzu. Jadalnia to idealne miejsce na tak stylową ozdobę. Wazon będzie dobrze komponował się na środku stołu lub postawiony na komodzie, w zależności od tego, ilu gości przyjmujesz i ile dań jest serwowanych. Nieszablonowe i awangardowe wazony zaciekawią niejedno oko, zresztą nie tylko damskie, i mogą być bardzo ciekawym tematem do rozmów przy kolacji! W środku naczynia niech znajdą się twoje ulubione kwiaty, których przyjemna, roślinna woń uatrakcyjni każdy posiłek.

WazonyWazony fot. answear.com

Świeczniki nie tylko do wnętrz

Świecznik to stylowy dodatek do wnętrz, dzięki któremu wzbogacisz je o dodatkowe, zmysłowe oświetlenie. Nic nie smakuje tak dobrze jak kolacja przy świecach lub jubileuszowy obiad w blasku delikatnego światła. Świeczniki nie muszą być zobowiązujące i nadmiernie eleganckie! Obecnie w trendy najbardziej wpisują się np. lampiony w stylu boho, wykonane z ekologicznych tkanin i w naturalnych barwach. Zaletą dobrej jakości świeczników i lampionów jest to, że posłużą ci one przez cały rok, również w ogrodzie czy na tarasie w ciepłe dni.

ŚwiecznikiŚwieczniki fot. answear.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA