Stylowe dodatki do domu. Porcelanowe lampy idealnie dopełnią wnętrze w klasycznym stylu!

Piękne, dobrze dobrane dodatki potrafią odmienić wnętrze i nadać mu charakteru. Wśród naszych propozycji znalazły się przytulne tekstylia, ceramiczne ozdoby, a także porcelanowe lampy z przepięknymi abażurami.

Porcelanowe lampy 

Chęć stworzenia nastrojowego klimatu i ciepłego wnętrza w salonie lub w innym pokoju wymaga właściwej aranżacji oraz odpowiednich dodatków. Idealnie nadają się do tej roli klimatyczne lampy. 

Niezwykle dekoracyjne i oryginalne lampy porcelanowe posiadają klosze wykonane ręcznie tradycyjną metodą litofanu. Po podświetleniu klosza ukazują się zachwycające obrazy - kwiaty, konie czy postacie historyczne. Oczywiście najlepszą widoczność obrazu osiąga się po zapaleniu porcelanowej lampy. Emituje ona ciepłe światło, tworząc w pomieszczeniu przytulny nastrój.

Taki dodatek sprawdzi się do wielu rozwiązań aranżacyjnych. Pasuje bowiem zarówno do klasycznego designu, jak i odważniejszych koncepcji wystroju. Lampy porcelanowe można więc zastosować dla stylu: eklektycznego, francuskiego czy biedermeier. Lampa stołowa niewątpliwie uprzyjemni wspólne spędzanie długich, zimowych wieczorów. Delikatnie oświetli przestrzeń, nie rażąc przy tym domowników.

Lampy z porcelanyLampy z porcelany fot. villaitalia

Oryginalne wazony

Aranżując własne cztery kąty, nie zapominajmy o niezwykle istotnych detalach, które mają znaczący wpływ na wygląd naszego projektu. Jednymi z niepozornych dodatków są wazony. Stanowią znakomity dodatek do naszej autorskiej aranżacji wnętrza. Do wazonu możemy wstawić różne rzeczy – poza oczywistymi - żywymi kwiatami, wersje sztuczne i inne kompozycje np. z gałęzi. Jeśli chcemy podkreślić wygląd salonu lub pokoju, strzałem w dziesiątkę będzie zakup oryginalnego wazonu. Pamiętajmy, że ten dodatek powinien być spójny ze stylem, który panuje w danym wnętrzu. Wazony także same w sobie także mogą stanowić unikatową dekorację. 

Stylowy wazon jest również doskonałą propozycją na prezent!

WazonyWazony fot. villaitalia

Miękkie pledy i poduchy

Eleganckie i dekoracyjne poduszki oraz pledy podkreślają charakter każdego pomieszczenia oraz wprowadzają do wnętrza przytulny klimat.

Poduszki dekoracyjne to doskonały sposób na odmianę sypialni lub salonu bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. To właśnie takie małe elementy sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. Wystarczy wybrać kilka poduch, aby całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu charakteru. 

Ozdobne poduszki służą nie tylko dla celów dekoracyjnych. Przydadzą się również podczas popołudniowej drzemki. Warto wybierać te przyjemne w dotyku. Przepięknie prezentują się zestawy pledów i poduszek pokrytych futerkiem.  

Pledy i poduszkiPledy i poduszki fot. villaitalia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.