Komplety pościeli, które wprowadzą do sypialni wiosnę

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na ozdobienie sypialni, jest wyposażenie jej w nową, stylową pościel. Jednokolorowe, nieco nudne i nijakie pościele odchodzą w zapomnienie! Najmodniejszym motywem, który dodatkowo przybliży nam wiosnę, jest teraz botaniczny print!

Komplet pościeli - niezbędnik w każdej sypialni

Komplet pościeli to oczywiście niezbędnik w sypialni. Warto zadbać, by nie był to przypadkowy zakup. Jest to bowiem widoczny element, który może bardzo podkręcić wygląd pomieszczenia, a także wpłynąć na nasze samopoczucie.

Komplet pościeli zawiera kilka elementów. Zazwyczaj w zestawie mamy poszewkę na kołdrę oraz na dwie poduszki, czasami dodatkowo pojawia się model na małe poduszeczki. Powstają z przeróżnych tkanin. Najwięcej jest bawełnianych modeli, poza tym tych satynowych, z kory i z mieszanek kilku włókien. Najczęściej spotykane są te o wymiarach 150x200 cm i 200x200 cm. Komplety pościeli jednobarwne to klasyczny wybór. Warto jednak sięgnąć po odważniejsze i bardzo modne pościele we wzory. Taki komplet zdecydowanie wyróżni twoją sypialnię i nada jej charakteru. 

Komplety pościeliKomplety pościeli fot. answear

Komplety pościeliKomplety pościeli fot. asnwear

Pościel w kwiaty

Pościel w kwiaty to numer jeden od kilku sezonów! Nic dziwnego, ponieważ ten romantyczny motyw idealnie odnajdzie się zarówno w mieszkaniu urządzonym w stylu rustykalnym, boho, jak i glamour. Równie pięknie wygląda w nowoczesnej sypialni, jak i tej urządzonej w klimacie vintage. 

Nadruk roślinny na ciemnym tle prezentuje się bardzo nowocześnie, natomiast ten na białym - lekko i świeżo. Pościel w kwiaty przywodzi na myśl łąki. Ten nadruk pojawia się solo, poza tym w duecie z innymi printami lub kolorami. Bardzo często wykorzystuje się go na dwustronnych poszewkach. Pościel w kwiaty prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Jest bardzo wyrazista i od razu przywodzi na myśl ciepłe pory roku. 

Komplety pościeliKomplety pościeli fot. answear

Komplety pościeliKomplety pościeli fot. answear

Pościel nowoczesna, czyli modele inspirowane gorącymi trendami

Nowoczesne komplety pościeli posiadają najmodniejsze połączenia barw i popularne nadruki. A od kilku sezonów w modzie rządzą botaniczne wzory! Mają wiele obliczy. Mogą być to duże i wyraziste kwiaty albo drobne, pastelowe listki. Pościel nowoczesna bywa ozdobiona także trójwymiarowym wzorem, np. polnej łąki. Zatopieni w takiej pościeli poczujemy się jak na łonie natury. Taki model podkręci klimat każdej sypialni. To najszybszy sposób na metamorfozę wnętrza bez przeprowadzania specjalnych zmian. 

Komplety pościeliKomplety pościeli fot. answear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.