Przechowywanie w kuchni. Stylowe pojemniki na żywność, kolorowe chlebaki i oryginalne przyprawniki

Pojemniki do przechowywania o różnych kształtach i rozmiarach to bez wątpienia niezbędnik w każdej kuchni. Dzięki nim szafki, półki i kuchenny blat są uporządkowane i zorganizowane. A dodatkowo, mogą stanowić wspaniałą ozdobę kuchni.

Pojemniki na pieczywo 

Funkcjonalna kuchnia bez pojemnika na pieczywo? Niemożliwe! Chlebaki dostępne na rynku zachwycają wzornictwem. Różnorodność form, kolorów i wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Chlebak powinien być, przede wszystkim dostosowany do stylu, jaki panuje w kuchni.

Chlebak nowoczesny – cechą nowoczesnych pojemników jest jednolity kolor, najczęściej, jest to biel lub czerń. To opcja dedykowana minimalistom. Chlebak subtelnie wtopi się w wystrój wnętrza. Jeśli chodzi o materiały, w tym przypadku jest to zwykle stal oraz tworzywo sztuczne.

Chlebak w stylu retro – obecnie oferowane modele vintage nawiązują wyglądem do minionej epoki. Takie pojemniki na chleb skradną serca miłośników tradycyjnego designu. Dużą zaletą tego typu rozwiązań, są użyte materiały. Zwykle jest to stal oraz bambus. Często spotykanym dodatkiem jest uchwyt ze skóry, przywołujący na myśl dawne walizki i aktówki. Charakterystyczne są też napisy na froncie lub górze pojemnika.

Chlebak w stylu skandynawskim – w tym przypadku dominują stonowane pastelowe barwy. Znajdziemy tu szarości, pastele i biel.

Oprócz różnorodnej stylistyki chlebaki mogą być wykonane z wielu materiałów. 

Chlebak bambusowy – to pojemnik na pieczywo w klasycznej odsłonie. Tego typu rozwiązania z reguły mają bardzo przestronne wnętrze, co czyni je idealną propozycją dla liczniejszych rodzin.

Pojemnik na pieczywo ze stali – cechą tych produktów jest nowoczesny design oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Stal nierdzewna jest jednocześnie bardzo trwała, przez co z pewnością posłuży długie lata. Stalowe pojemniki na chleb utrzymane są również w stylu vintage. Są wówczas pokryte warstwą farby, a na froncie najczęściej znajduje się nadruk.

Chlebak z tworzywa sztucznego – najlepsza opcja pod względem ceny. Możliwości kształtowania tworzywa są nieograniczone. Bogactwo kształtów jest zatem bardzo duże. Plastikowe chlebaki są też lekkie i trwałe.

ChlebakChlebak fot. galicja

ChlebakChlebak fot. galicja

Oryginalne przyprawniki

Odpowiednie doprawienie potrawy zupełnie zmienia jej charakter. Z przeciętnej i nijakiej, potrafi stać się popisowym daniem. Podstawą jest oczywiście pieprz i sól - to właśnie one powinny znajdować się zawsze pod ręką. Pieprzniczka i solniczka wcale nie muszą być nudne i nijakie. Mogą dopasowywać się do ciekawego stylu kuchni, albo, co więcej, nadawać go. Jeśli uzupełnimy je o dodatkowe buteleczki na płynne przyprawy, otrzymujemy pełny komplet. Akcesoria o niezwykle nowoczesnej i ciekawej formie bez wątpienia stanowią poręczną ozdobę kuchennego blatu i stołu.

PrzyprawnikiPrzyprawniki fot. galicja

Stylowe pojemniki na żywność

Pojemniki do przechowywania o różnych kształtach i rozmiarach to bez wątpienia niezbędnik w każdej kuchni. Dzięki nim szafki, półki i kuchenny blat są uporządkowane i zorganizowane. Pojemniki metalowe to idealna propozycja do przechowywania kawy i herbaty, które warto mieć zawsze pod ręką. Prezentowane pojemniki zostały wykonane z połączenia wysokiej jakości stali oraz naturalnego bambusa, w formie przykrywki. Subtelne napisy są zarówno praktyczną wskazówką odnośnie do zawartości, jak i ozdobą. Tak przechowywane produkty zatrzymują swój aromat i nie wietrzeją.

Pojemniki na żywnośćPojemniki na żywność fot. galicja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.