Z tymi kolorowymi akcesoriami zaaranżujesz wymarzone domowe biuro!

W ostatnich latach domowe biuro zaczęło być inaczej postrzegane. Praca zdalna dla wielu osób stała się codziennością. Warto zatem poświęcić chwilę na zaaranżowanie pięknego kącika do pracy. Oto przegląd designerskich akcesoriów komputerowych.

Dzięki mieszance pięknego, nowoczesnego designu i ciekawej palety kolorów, domowe biuro stanie się nie tylko funkcjonalnym kącikiem, ale i miejscem, które cieszy nasze oczy i w którym z pewnością będziemy chętnie przebywać. Dobrze zaprojektowana przestrzeń umożliwi koncentrację i spokojną pracę.

Kolorowe myszki

Myszka to urządzenie, które umożliwia nam wygodne sterowanie i kontrolowanie programów czy aplikacji w komputerze. Rodzajów myszek jest kilka, a wybór tego urządzenia zależy od jego przeznaczenia. Dobrze dobrane usprawni pracę i zwiększy jej komfort. 

Jaka myszka do domowego biura będzie najlepsza? Myszka biurowa czy do zastosowania domowego nie musi być profesjonalna. Prace w prostych aplikacjach czy edytorze tekstu nie wymagają tak dużej precyzji. Oczywiście w zależności od swoich preferencji, możesz zdecydować się na wysokie DPI, ale równie dobrze poradzi sobie myszka z niższymi wartościami, a przy tym będzie tańsza. Do biura lub domu często wybierane są myszki bezprzewodowe, które umożliwiają kontrolę kursora np. z kanapy. Tutaj z pewnością możemy mówić o większej swobodzie – brak plączącego się kabla na biurku ułatwia pracę. Takie rozwiązanie jest wygodne również dla użytkowników laptopów, którzy często podróżują ze sprzętem.

Myszki do pracyMyszki do pracy fot. komputronik

Myszki do pracyMyszki do pracy fot. komputronik

Designerskie klawiatury

Klawiatura to jedno z najważniejszych urządzeń służących do obsługi komputera. Właściwie wybrana jest gwarancją komfortu użytkowania oraz efektywności pracy. Warto jednak wiedzieć o tym, że liczba dostępnych rodzajów jest naprawdę imponująca. W zależności od tego, do jakich celów wykorzystujemy komputer, powinniśmy zdecydować się na konkretny rodzaj klawiatury dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Czym należy się kierować, poszukując najlepszej klawiatury do pracy biurowej? Przede wszystkim powinna ona mieć ergonomiczną budowę, co będzie wpływało na komfort pracy i zmniejszenie uczucia zmęczenia nadgarstków. Istnieją modele wyposażone w miękkie podkładki pod nadgarstki, co jest znaczącym ułatwieniem. Niektórzy producenci oferują również klawiatury ze specjalnymi nóżkami, dzięki którym można modyfikować kąt ich nachylenia, co pozwala na wygodne ułożenie dłoni na klawiszach.

Wielu producentów oferuje specjalne zestawy: myszka i klawiatura. Zakup gotowych zestawów, w których znajdują się myszy komputerowe i klawiatury jest dobrym rozwiązaniem z kilku względów. Przede wszystkim, w ten sposób możemy oszczędzić pieniądze, ponieważ kupno gotowego zestawu jest tańsze, aniżeli zaopatrywanie się osobno w każde z urządzeń. Dodatkowo, kupując taki zestaw, nie musimy obawiać się o kompatybilność poszczególnych urządzeń, ponieważ dba o to producent. Dodatkowym atutem zestawów klawiatur z myszką komputerową jest ich jednolita estetyka - nasz zestaw prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W przypadku bezprzewodowych klawiatur i myszek mają one wspólny nadajnik USB, dzięki czemu nie zajmujemy dodatkowych portów, co jest ważne w przypadku tych laptopów, które nie mają ich za dużo.

Designerskie klawiaturyDesignerskie klawiatury fot. komputronik

Designerskie klawiaturyDesignerskie klawiatury fot. komputronik

Akcesoria do home office

Dzięki odpowiednim akcesoriom, możemy stworzyć własną, niepowtarzalną przestrzeń do pracy. Miejsce, które przeniesie naszą produktywność i styl na nowy poziom. Wystarczy wybrać ciekawą i niebanalną myszkę, dodać klawiaturę, podkładkę, kamerę internetową oraz słuchawki, aby skompletować zestaw do pracy w domu. Oprócz aspektów wizualnych, wideo i audio w doskonałej jakości znacznie poprawiają komunikację podczas wirtualnych spotkań i prezentacji. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.