Drony i aparaty fotograficzne. Z tymi modelami wywołasz zdjęcia w kilka chwil po zrobieniu!

Dokumentuj i zachowuj piękne chwile i wspomnienia za pomocą aparatów. Co wybrać - lustrzankę, urządzenie do fotografii natychmiastowej, a może zdecydować się na zakup drona? Oto przegląd sprzętów foto.

Fotografia natychmiastowa

Aparaty do fotografii natychmiastowej to urządzenia, które już po kilku chwilach od zrobienia zdjęcia dają możliwość jego wywołania. Takie rozwiązanie pozwala na zrobienie mniejszej ilości fotografii niż aparat cyfrowy, dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna. Aparaty wywołujące zdjęcia stanowią poręczny sprzęt, który dostępny jest w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. Większość z nich została wyposażona we wbudowaną lampę błyskową, modele różnią się jednak rodzajem zasilania, a niektóre z nich posiadają dotykowy ekran. Akcesoria przeznaczone do aparatów natychmiastowych to między innymi wkłady, zarówno tradycyjne, jak i ozdobione wzorami czy napisami, a także wielobarwne ramki dostosowane specjalnie do małego formatu zdjęć.

Aparaty do fotografii natychmiastowejAparaty do fotografii natychmiastowej fot. pexels

Aparaty do fotografii natychmiastowejAparaty do fotografii natychmiastowej fot. pexels/ komputronik

Aparaty cyfrowe i akcesoria

Aparaty cyfrowe pozwalają zrobić zdjęcie i nagrać film, a następnie zapisać je w formie cyfrowego pliku na karcie pamięci. Aparaty kompaktowe z reguły charakteryzują się niewielką wagą i małymi rozmiarami, choć znajdziemy w tej grupie również nieco większe modele, oferujące bardziej rozbudowane funkcje i charakteryzujące się lepszą optyką.

Entuzjastów fotografii z pewnością zainteresują lustrzanki, które oferują znacznie większe możliwości ręcznego doboru parametrów. Lustrzanki to nowoczesne aparaty umożliwiające wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Ich niewielkie kształty pozwalają na zabranie ich wszędzie tam, gdzie mamy ochotę. Zaawansowana optyka i wiele automatycznych programów ułatwiających obsługę aparatu zadowoli zarówno profesjonalistów, jak i osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią. Lustrzanki umożliwiają również swobodną wymianę obiektywów, w zależności od aktualnych potrzeb. Większość aparatów kompaktowych wyposażonych jest we wbudowaną lampę błyskową. W przypadku lustrzanek sytuacja wygląda na odwrót. Oprócz zewnętrznych lamp błyskowych możemy skorzystać z mikrofonów, dodatkowych akumulatorów, zdanych wyzwalaczy i innych akcesoriów dedykowanych lustrzankom. Bezlusterkowce łączą niewielkie rozmiary aparatów kompaktowych z możliwościami lustrzanek.

AparatyAparaty fot. komputronik

Drony

Drony to bezzałogowe pojazdy latające, które zdolne są do samodzielnego lotu z użyciem autopilota lub zdalnego sterowania za pomocą pilota, smartfona czy tabletu. Drony podzielić można na wielowirnikowce/multikoptery, płatowe, drony jeżdżące, skaczące i pływające. Helikoptery wykorzystywane są głównie do rejestrowania filmów wideo oraz śledzenia obiektów z powietrza głównie za sprawą nowoczesnego wyposażenia. Drony zwane też quadrocopterami coraz częściej wyposażone są w żyroskop, kompas, moduł GPS, funkcję śledzenia czy składane podwozie. Jak wybrać drona? Przy wyborze pierwszego drona do nauki latania warto kierować się takimi cechami jak: sposób sterowania, prędkość maksymalna, rodzaj kamery czy maksymalna wysokość lotu.

DronyDrony fot. komputronik

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.