Styl minimalistyczny na stole. Najpiękniejsze i eleganckie aranżacje

Pyszne potrawy i wspólnie spożywane posiłki to jedno, ale ważne jest również w jaki sposób podajemy te potrawy. Piękna aranżacja stołu sprawia, że każdy posiłek smakuje lepiej. Jak zadbać o minimalistyczną aranżację, która będzie współgrać z wnętrzem.

O aranżację stołu warto dbać na co dzień, a nie tylko od święta. W końcu pięknie podane jedzenie smakuje lepiej, a wspólnie spędzony czas przy stole będzie przyjemnością. Stylizacja naszego stołu powinna współgrać z resztą pomieszczenia, jak więc zadbać o stół w minimalistycznym wnętrzu?

Kamionkowe i ceramiczne naczyniaKamionkowe i ceramiczne naczynia Fot. Reserved

W ostatnim czasie styl minimalistyczny  coraz bardziej zyskuje na popularności. Prostota kształtów, kolorów i unikanie nadmiaru zbędnych elementów to przepis na minimalistyczną aranżację. 

Minimalistyczne wnętrza mogą sprawiać wrażenie czasami wręcz sterylnych, ze względu na skąpość zdobień. Jednak w tych jasnych i przestronnych wnętrzach również może królować przytulność. Koniecznie postawcie wysokiej jakości materiały, dzięki którym wnętrze będzie eleganckie i funkcjonalne. 

 

Kolorystyka

Aranżacja stołu w minimalistycznym wnętrzu może być przygotowana w kontrze lub wpasowywać się w kolorystykę wnętrza. Stół w minimalistycznym wnętrzu najczęściej widzimy bez obrusów i podkładek, jednak gdy zależy nam by przyozdobić stół w tekstylia, postaw na naturalne tkaniny w jasnych kolorach. Stawiając na kontrast możemy jednak wybrać mocniejsze kolory takie jak burgund, czerń, granat lub butelkowa zieleń. Te intensywne kolory świetnie będą współgrać z surowymi, minimalistycznymi wnętrzami. 

Stół pozbawiony obrusu przyciąga uwagę czystością i perfekcyjnie dobranymi naczyniami. Warto więc postawić na dobrej jakości materiały: kamionkę, ceramikę i porcelanę. 

Elegancko zdobione i ryflowane szklankiElegancko zdobione i ryflowane szklanki Fot. Reserved

Naczynia na minimalistycznym stole

Aranżacja minimalistycznego stołu wbrew pozorom może być trudniejsza niż aranżacja klasycznych lub nawet boho stołów. Minimalistyczne naczynia pozbawione są zdobień, złoceń i szlaczków. Przyciągają one nasz wzrok nietypową, minimalistyczną, geometryczną formą. Idealnie płaskie talerze, proste, ryflowane szklanki i eleganckie półmiski to idealny wybór, dzięki któremu zadbamy o przemyślaną i gustowną aranżację stołu. 

Świece dekoracyjneŚwiece dekoracyjne Fot. Reserved

Więcej o: