Szarpak czy rzucanie piłki? Mądre zabawy ze zwierzakami to podstawa ich rozwoju

Jakie zabawki dla domowych zwierzaków będą dla nich najlepsze? Jak zapewnić im bezpieczną i zdrową zabawę? Zabawki z naturalnych materiałów są świetną alternatywą dla plastikowych akcesoriów.

Najlepsze zabawy z psem

Brak ruchu i zabawy może powodować frustracje u naszych czworonożnych przyjaciół, która może przerodzić się w destrukcyjne zachowania i spowodować zniszczenia w domu. Konieczne jest więc zadbanie by nasz pupil miał odpowiednie zabawki, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój i zadbają o bezpieczeństwo naszych mebli. 

Jedną z najlepszych zabaw jakie możemy zapewnić naszemu psu jest przeciąganie się szarpakiem. Warto więc postawić na dobrej jakości szarpaki. Zabawa w przeciąganie nawiązuje bezpośrednio do łańcucha łowieckiego. Nie obawiajcie się podczas zabawy powarkiwania psa, w końcu chce on przeciągnąć zabawkę - ofiarę na swoją stronę. Jednak w chwili, w której wygra, zaraz wraca z zabawką i zaprasza do ponownej zabawy. 

Na rynku możecie znaleźć wiele różnych szarpaków. Który więc wybrać dla psa? Ważniejsze od samej zabawki jest to jak będziemy się bawić z psem i jaką relację z nim nawiązujemy. Wszystkie psiaki z chęcią będą bawić się zabawkami z naturalnych materiałów, postaw więc na liny i sznurki, które będą delikatne dla psiego pyska. 

Zabawki z naturalnych materiałówZabawki z naturalnych materiałów Fot. Reserved

Jak zadbać o rozrywkę kota?

Koty domowe niewychodzące są z pewnością bezpieczniejsze i żyją dłużej. Jednak omija je wiele innych korzyści, którymi cieszą się dzikie koty spędzające czas na świeżym powietrzu. Gdy nie zapewnisz kotu odpowiedniej rozrywki możesz zauważyć, że kot staje się wręcz nieszczęśliwy z nudów. Jednak tą sytuację można naprawić dzięki wybraniu odpowiednich zabawek i drapaków dla naszych futrzastych przyjaciół. 

Drapak dla kotaDrapak dla kota Fot. Reserved

Akcesoria dla zwierząt

Decydując się na bycie opiekunem zwierzaka, musimy zadbać o jego podstawowe potrzeby. W naszym domu pojawiają się legowiska, miski, pudełka na karmę i porozrzucane zabawki. Gdy zależy nam na wystroju wnętrza warto postawić się na dopasowane do aranżacji akcesoria. Proste legowiska wykonane z naturalnych materiałów jak trawa morska i bawełna będą świetnie wyglądać w jasnych wnętrzach. 

Legowisko z trawy morskiejLegowisko z trawy morskiej Fot. Reserved

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.