Marmurowe i trawertynowe dodatki we wnętrzach - powiew luksusu w nowej kolekcji Reserved Home

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze to nie tylko pomalowane ściany i wybór mebli, równie istotne są odpowiednie dodatki, które podkręcą każdą aranżację. Dzięki nim wnętrze nabierze stylu i niepowtarzalnego charakteru.

Nie możemy sobie wyobrazić nawet najbardziej minimalistycznego wnętrza bez żadnych dodatków. W końcu to te wyjątkowe akcesoria i dekoracje stanowią kluczowy element, który wpływa na nastrój i klimat we wnętrzu. 

Piękny wystrój domu to doskonały mariaż różnych elementów i dodatków. Proces projektowania jest przepisem doskonałych proporcji i ostatecznie zapewnia wspaniałe rezultaty. Oprócz podstaw we wnętrzach, niezbędne są akcesoria, które pozwalają przenieść projekt na wyższy poziom. Dodają styl i ciepło do każdej przestrzeni, takiej jak salon.

Prosta i zwykła przestrzeń może być całkowicie przekształcona w sposób modny w nowoczesny i szykowny pokój dzięki odpowiednim akcesoriom. Dodatki są odzwierciedleniem stylu, trendu i osobowości. Akcesoria - takie jak sztuka ścienna, lampy dekoracyjne, donice i lustra - powinny wnosić znaczący wkład w ogólną aranżację.

Marmurowe dodatki we wnętrzuMarmurowe dodatki we wnętrzu Fot. Reserved

Postaw na marmur

Do niedawna marmur był głównie wykorzystywany jedynie w klasycznych, luksusowych wnętrzach. A dla minimalnego i współczesnego wzornictwa preferowano inne materiały, takie które są łatwiejsze w obróbce.

Dzisiaj, dzięki połączeniu dawnych materiałów i nowoczesnych technik, marmur coraz częściej spotykany jest nie tylko w klasycyzujących aranżacjach. Nowe technologie i maszyny CNC, które pozwalają na obróbkę płyt z najwyższą precyzją, wraz ze współczesnymi projektami z kamieni naturalnych, otworzyły wreszcie drzwi do nowych zastosowań, w których marmur gra pierwsze skrzypce. 

O ile ponadczasowa elegancja tego materiału pozostała nienaruszona, to dopiero niedawno odkryto jego wielką wszechstronność. W rzeczywistości, marmur jest w stanie nadać odrobinę klasy każdemu pomieszczeniu, już samo wprowadzenie marmurowych dekoracji zrobi różnicę.

Marmurowe lampy i dekoracje to sposób na wyjątkową aranżację wnętrza.Marmurowe lampy i dekoracje to sposób na wyjątkową aranżację wnętrza. Fot. Reserved

O ile na dużych powierzchniach marmur przyciąga wzrok i zachwyca, oczywiście dzięki złożoności rysunku żyłek i głębi chromatycznej, o tyle w przypadku marmuru używanego na mniejszych przedmiotach odkryto (a raczej odkryto na nowo) nowe znaczenie trójwymiarowości. Dzięki temu akcesoria do wyposażenia wnętrz i dekoracje stają się jeszcze bardziej istotne w nowoczesnych aranżacjach. Jeśli kiedyś ciężar materiału mógł stanowić dawniej przeszkodę, to nowoczesne rozwiązania z lekkiego marmuru jeszcze bardziej ułatwiają jego zastosowanie. Innymi słowy, tak jak w przypadku garnituru Armaniego, z marmurem nigdy nie można się pomylić.

Trawertyn - materiał z nietuzinkowym porowatym wyglądem

Trawertyn znany był już w starożytnym Rzymie, a współcześnie coraz częściej spotykamy go we wnętrzach. Świetnie sprawdza się w eleganckich aranżacjach. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko nietuzinkowemu, porowatemu wyglądowi. Trawertyn ceniony jest także za lekkość, dobre przewodnictwo cieplne, łatwość pielęgnacji i niezwykłą trwałość.

Więcej o: