Kubki. Najpiękniejsze modele wykonane z ceramiki, a dla maluchów - bezpieczne silikonowe

Kubek, oprócz podstawowej funkcji, jaką spełnia, jest także dekoracją domu. Nierzadko traktowany jest jako bardzo osobisty przedmiot. Oto przegląd najładniejszych modeli z Reserved Home i porównanie materiałów, z których są wykonane.

Ceramika - kamionka, porcelana, fajans

Ceramika to określenie wyrobów z naturalnych surowców powstałych w wyniku wypalania. Do wyrobu materiału ceramicznego używa się gliny, kwarcu, skalenia, kaolinitu, tlenków, borków, azotków i siarczków różnych pierwiastków. W zależności od składu i jakości stosowanych surowców otrzymujemy różne rodzaje ceramiki.

Kamionka to mieszanina gliny, szamotu i piasku kwarcowego. Szkliwione kamionka jest nieprzesiąkliwa, odporna na działanie kwasów, a przy tym bardzo wytrzymała. Największym i najsłynniejszym producentem kamionki w Polsce jest Bolesławiec. Historia wyrobów kamionkowych w fabrykach bolesławieckiej sięga XVII wieku. 

Porcelana to najwyższej jakości ceramika, w skład której wchodzą glina kaolinowa, skaleń i kwarc. Jest ona najcieńsza z ceramik i najbardziej prześwitująca. Wypalana najpierw w temperaturze 920-990 stopni, dekorowana i szkliwiona, a następnie powtórnie wypalana w temp. 1280-1460 stopni.  

Fajans jest bliski porcelanie, do jego produkcji używa się tych samych surowców, ale kaolin jest gorszej jakości. Produkty wypalane są w temperaturze 1000 stopni, są kruche, grube i bardziej nasiąkliwe niż porcelana. Najpopularniejszym producentem fajansu w Polsce jest Włocławek.

Kubki ceramiczneKubki ceramiczne fot. Reserved Home

Kubki ceramiczne podstawą wyposażenia kuchni

Absolutną podstawą wyposażenia każdej kuchni są kubki. Wybór naczyń dostępnych w sklepach jest ogromny. Największym powodzeniem cieszą się modele, które wyróżniają się ciekawym wzornictwem, oryginalnymi wzorami i zdobieniami. Ważne, by naczynie wpasowało się w nasze upodobania i umilało tak ważny czas relaksu z kubkiem gorącej herbaty lub kawy w ręku. Możemy wybrać komplet jednakowych kubków lub zdecydować się na różne modele, aby urozmaicić zastawę. Jedną z naszych propozycji są kubki bez ucha do espresso. Designerski kubek to idealny dodatek do jadalni czy salonu. Sprawi, że spotkania z przyjaciółmi przy kawie, czy wieczór z ulubioną książką z kubkiem gorącej herbaty staną się jeszcze przyjemniejsze!

KubkiKubki fot. Reserved Home

Kubki silikonowe, idealne dla dzieci

Kubki wykonane z silikonu z uchwytami umożliwiają dzieciom łatwiejsze picie. Poniższe produkty spełniają wszelkie normy Unii Europejskiej dotyczące kontaktu z żywnością. Naczynia w pięknych kolorach, takich jak: jak szlachetny róż, czy mięta prezentują pięknie. Z pewnością przypadną do gustu naszym pociechom, a my nie będziemy musieli martwić się o bezpieczeństwo dzieci. Maluch nie rozbije takiego naczynia i nie zrobi sobie krzywdy podczas picia czy spożywania posiłku. 

KubkiKubki fot. Reserved Home

Więcej o:
Copyright © Agora SA