Odpoczynek w kolorach natury. Adamaszkowe i satynowe pościele zadbają o twój komfort

Odcienie, które znamy jako kolory ziemi to cała paleta barw kojarzących się nam z przyrodą. Mówimy tu o różnych odcieniach skał, ziemi, traw ale także o kolorach reprezentujących niebo lub wodę. Wbrew pozorom jest to dosyć szeroka paleta kolorów, a sypialnia urządzona w tych odcieniach będzie wymarzonym miejscem relaksu.

Kolory ziemi w sypialni

Sypialnia jest jedną z najbardziej osobistych przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach. Często zamknięta dla gości, jest miejscem w którym odpoczywamy i relaksujemy się po długim dniu. Dlatego warto poświęcić czas, by zaplanować odpowiednią jej aranżację. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na naturalne kolory ziemi, które sprzyjają wyciszeniu. 

Sypialnia wykończona w jednym kolorze będzie koić nasze nerwy i pozwoli się wyciszyć. Wybierz jeden spokojny kolor, np. beżowy, taupe, szary lub biały i konsekwentnie się go trzymaj. Pomaluj tak ściany, wybierz meble w tym kolorze i postaw na takie dodatki. Pościel w kolorach ziemi będzie eleganckim wykończeniem jasnych i nowoczesnych wnętrz. 

Pościel w kolorach ziemiPościel w kolorach ziemi Fot. Marohome

Piękne zielenie 

Kolor zielony symbolizuje nadzieję, wzrost i odrodzenie, to kolor przyrody, który bardzo mocno oddziałuje na nasz układ nerwowy, relaksując i kojąc nerwy. Wyjątkowo dobrze sprawdzi się więc w wykończeniu sypialni. W końcu to tam najbardziej chcemy się wyciszać i dobrze zasypiać. 

Dobrej jakości satynowa lub adamaszkowa pościel w kolorach takich jak ciemna zieleń lub oliwka będzie pięknym dodatkiem, dzięki któremu zadbamy o nasz komfort snu. 

Zieleń to również kolor, który nieodzownie kojarzy nam się z ekologią i dbaniem o przyrodę. Wykończenia w tym kolorze wyjątkowo dobrze sprawdzą się w domach tych, którym zależy na naturalnym wystroju. Proste wnętrza i te w stylu boho świetnie będą wyglądać z dodatkiem bawełnianej ciemnozielonej pościeli. 

Postaw na naturalne materiały dobrej jakości, dzięki temu możesz mieć pewność, że pościel posłuży na dłużej i zapewni odpowiedni komfort snu. Bawełna i adamaszek zapewniają odpowiednią przepuszczalność, dzięki czemu nie musisz się martwić o nadmierne pocenie się w nocy. 

Ciemna zieleń lasu i oliwkowa zieleńCiemna zieleń lasu i oliwkowa zieleń Fot. Marohome

Kolory nieba - gołębie szarości, biele, błękity

Kolor szary określa potrzebę równowagi i wyciszenia. Bywa również nazywany kolorem skrywanych emocji. Błękitny za to jest barwą pogodnego nieba i wody. Uchodzi za chłodny, a czasem wręcz niematerialny. Sprzyja duchowości i kontemplacji. 

 Wybór takich kolorów do sypialni do strzał w dziesiątkę. Szczególnie dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Jasna adamaszkowa pościelJasna adamaszkowa pościel Fot. Marohome

Więcej o: