Zabawki edukacyjne i stymulujące dla psów - świetny sposób na zaspokojenie psich potrzeb

Warto nauczyć nasze psy samodzielnej zabawy, jest to możliwe dzięki interaktywnym zabawkom, które są świetnym sposobem na psią nudę. Interaktywne zabawki wymagają od psa rozwiązania zadania, dzięki czemu nagradzany jest on smakołykami. Na jakie zabawki warto postawić by zadbać o psią rozrywkę i rozwój?

Zabawki pobudzające inteligencję

Szczególny rodzaj zabawek, który wpływa na rozwój naszych czworonożnych przyjaciół. Zabawki te służą do wyciągania z nich przysmaków, jednak żeby się do nich dostać, nasz pies musi wykazać się sprytem i zastanowić. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych zabawek i puzzli, które pobudzają inteligencję. Może to być tarcza z szufladkami, które piesek musi przesuwać nosem, a może wieża z szufladkami, czy podnoszone wieczka pudełka. Pies, aby wydobyć smakołyki, których zapach już intensywnie czuje, musi przesuwać i przeciągać poszczególne elementy zabawek. Dzięki takim zabawkom nasz pupil ćwiczy swój węch i rozwija swoją inteligencję przez zabawę. 

Na początku nieśmiałe i lękliwe psy będą mogły wymagać naszej pomocy w otwieraniu przegródek, ale szybko załapią o co chodzi. W przypadku bardzo nastawionych na jedzenie i energetycznych psiaków, warto postawić na naukę spokoju, tak by nie próbowały wydobyć smakołyków jedynie za pomocą siły. 

Inteligentne zabawki dla psówInteligentne zabawki dla psów Fot. Zooplus

Węch to najważniejszy zmysł u naszego psa, warto więc zadbać o odpowiedni trening. W tym wypadku świetnie sprawdzą się maty węchowe, w których można poukrywać różne smakołyki. Takie maty są świetnym rozwiązaniem by uczyć psa czekania i samokontroli, a także trenować jego węch. 

Takie maty sprawdzą się również dla psów, które zbyt szybko pochłaniają jedzenie. Gdy twój pies rzuca się do swojej miski i jedzenie znika w kilka sekund bez gryzienia, warto wtedy karmić psa z misek spowalniających jedzenie. 

Przemyślana inteligentna zabawka dla psów może np imitować źdźbła trawy i tym samym zmniejszać szybkość jedzenia.

Miska spowalniająca jedzenie i mata węchowa do ukrywania smakołykówMiska spowalniająca jedzenie i mata węchowa do ukrywania smakołyków Fot. Zooplus

Szarpaki i przytulanki

Zabawa w szarpanie i przeciąganie to jedna z najlepszych zabaw jakie możemy ćwiczyć z naszym psiakiem. Wspólna zabawa dba o naszą relację, a pies wtedy wie, że z nami może być na prawdę cool! Zabawa szarpakiem jest z pewnością lepsza niż rzucanie piłki - w końcu przy rzucaniu piłki pies ma nagrodę jak od nas odbiegnie. Gdy bawimy się w przeciąganie - najlepsza zabawa jest przy nas!

Szarpaki i przytulanki dla psów z pewnością będą ich ulubioną zabawkąSzarpaki i przytulanki dla psów z pewnością będą ich ulubioną zabawką Fot. Zooplus

Uwaga: Zawsze pilnuj swojego pupila podczas zabawy, niezależnie od rodzaju używanej zabawki. Regularnie sprawdzaj jej stan i wymień ją na nową, jeżeli zauważysz uszkodzenia lub brakujące elementy, ponieważ mogą one doprowadzić do zranienia zwierzęcia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA