Transportery dla zwierząt. Modele dla psów i kotów w świetnych cenach

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swojego pupila. Oto zestawienie transporterów, plecaków i klatek dla psów i kotów, odpowiednich do auta, samolotu, na wizytę u weterynarza, a także wycieczkę rowerową.

Transportery dla psów

Ty i twój pies ciągle jesteście w ruchu i często podróżujecie? Jeśli tak, transporter, torba czy klatka transportowa koniecznie powinny znaleźć się w twoim wyposażeniu. Transporter nie tylko zadba o komfort podczas przemieszczania się, ale i bezpieczeństwo. W sytuacji wystąpienia wypadku samochodowego pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka wyrzucenia psa z pojazdu w momencie zderzenia. W transporterze  z łatwością stworzymy znajome psu środowisko – wystarczy, że do środka trafią znajome czworonożnemu przyjacielowi przedmioty: ulubiony kocyk czy pluszowa zabawka. Jeśli twój pupil jest niewielkich rozmiarów, wygodna, składana i zajmująca niewiele miejsca torba transportowa to must have! Doskonale sprawdzi się np. podczas wizyt u weterynarza. 

Transportery dla psówTransportery dla psów fot. zooplus

Transportery i budki dla kotów

W czym najlepiej przewozić kota? Transporter sprawi, że podróż kota i jego opiekuna będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Ważne, aby zapewniał on pupilowi przytulne schronienie, ponieważ przemieszczanie może być dla niego równie ekscytujące, co stresujące. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju transportery.

Budki wiklinowe wykonane z naturalnego materiału oprócz tego, że pięknie wyglądają i stanowią doskonałe miejsce do spania dla kota, sprawdzają się również w transporcie pupila. W wiklinowym domku kot z pewnością poczuje się bezpiecznie, a miękkie poduszki, którymi wyłożone jest dno transportera, zapewnią mu wysoki komfort jazdy.

Tekstylne torby transportowe i plecaki dla kotów są wyjątkowo lekkie, można też łatwo je złożyć i schować, przez co nie zajmują dużo miejsca. Torby są łatwe w przewożeniu i zapewniają pupilowi wygodne schronienie szybko i wszędzie, dzięki czemu czynią jego podróż bardziej komfortową.

Plastikowe transportery dla kotów są łatwe w czyszczeniu, dostępne w różnych rozmiarach, a często wyposażone również w wygodne, dodatkowe otwarcie od góry. To ostatnie może okazać się przydatne zwłaszcza podczas wizyt u weterynarza, gdzie wypuszczanie kota z pojemnika nie zawsze jest konieczne, zaś pozostawienie go w znanym mu, bezpiecznym miejscu, znacznie minimalizuje dawkę stresu. Wiele z modeli transporterów plastikowych posiada system mocowania do pasów bezpieczeństwa w samochodzie, co nie tylko chroni pupila, ale też w znaczący sposób wpływa na poprawę komfortu podróżowania poprzez zwiększenia stabilności transporterka. 

Transportery dla kotówTransportery dla kotów fot. zooplus

Kosze na rower dla psów

Jeśli twój pupil towarzyszy ci podczas rowerowych wycieczek, ochronę zapewnią kosze rowerowe. Wspólne bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem. To zaś jest trudne do osiągnięcia bez odpowiednich akcesoriów rowerowych. Jeżeli chcesz przewieźć psa w specjalnym koszyku na rower, warto najpierw wziąć pod uwagę temperament pupila. Psy nerwowe i niespokojne mogą mieć trudność w pozostaniu w jednym miejscu przez dłuższy czas, dlatego warto zadbać, by taki kosz czy torba transportowa był wyposażony w specjalną siatkę lub kratkę zabezpieczającą przed wyskoczeniem i ucieczką psa. Dla psów starszych lub na dłuższe wycieczki trafionym rozwiązaniem będzie przyczepka rowerowa.

Kosze na rower dla psówKosze na rower dla psów fot. zooplus

Więcej o:
Copyright © Agora SA