W jakiej temperaturze prać pościel? Większość osób popełnia ten błąd i naraża swoje zdrowie!

Zastanawiasz się w jakiej temperaturze należy prać pościel, aby skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń i bakteri? Pościel ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, dlatego tak ważne jest, by prać ją w odpowiedniej temperaturze, dzięki temu zadbamy nie tylko o pościel, ale również o swoje zdrowie.

W jakiej temperaturze prać pościel, by pozbyć się roztoczy, bakterii i ewentualnych zabrudzeń? Dzięki odpowiedniej temperaturze prania zadbasz o swoje zdrowie i wygląd pościeli. Odpowiednio pielęgnowana pościel posłuży na dłużej, dodatkowo będzie pachnąca i miękka w dotyku. Jak to zrobić?

Zanim wrzucisz pościel do pralki sprawdź metkę producenta i upewnij się, że dokładnie przestrzegasz jego zaleceń. Pozwoli Ci to zminimalizować ryzyko zniszczenia pościeli, a odpowiednio pielęgnowany materiał posłuży ci przez długie lata. 

Poszewki na kołdry i poduszki oraz prześcieradła pierze się w temperaturze od 30 do 90 stopni Celsjusza, zakres temperatur jest duży, od czego więc zależy dobór odpowiedniej? Wybór temperatury zależy od materiału, z którego jest uszyta. 

W jakiej temperaturze prać satynową pościel?

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji pościeli satynowej, posłuży ci ona na długoDzięki odpowiedniej pielęgnacji pościeli satynowej, posłuży ci ona na długo Fot. Marohome

Temperatura dopuszczalna do prania pościeli satynowej mieści się w przedziale od 40-60 stopni Celsjusza. By zadbać o włókna i oszczędzić sobie dodatkowej pracy z jej prasowaniem - zrezygnuj z wirowania. 

Pościel satynowa jest też szczególnie wrażliwa na użycie wybielacza, łatwo możesz tak uszkodzić delikatną tkaninę. 

W jakiej temperaturze prać pościel z adamaszku? 

Pościel z adamaszku może być prana nawet w 90 stopniachPościel z adamaszku może być prana nawet w 90 stopniach Fot. Marohome

Pościel z adamaszku jest wytrzymała na wysokie temperatury, dlatego nie musisz się obawiać i możesz ją wyprać nawet w 90 stopniach Celsjusza. Nie musisz się obawiać, że tkanina pościeli się zmechaci lub skurczy. Adamaszkowe pościele z pewnością zachowają swoją miękkość i kolor. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.