Zadbaj o zdrowie i dobry sen. Antyalergiczne tekstylia do sypialni

Sen ma wielką moc. W jaki sposób poprawić jakość nocnego wypoczynku tak, by czerpać z dobroczynnych właściwości snu jak najwięcej? Duży wpływ na nasze samopoczucie ma pościel, pod którą śpimy. Jakie właściwości mają kołdry i poduszki antyalergiczne i czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy!

W jaki sposób zadbać o zdrowie i dobry sen? Zacznij od przygotowania sypialni!

Sen ma wielką moc. Regeneruje ciało, podnosi naturalną odporność, obniża poziom stresu, pomaga zachować zdrowie.

Jaka powinna być sypialnia, w której najlepiej się zregenerujesz? Właściwie przygotowana. Przede wszystkim przed snem przewietrz sypialnię. Zaciągnij zasłony, opuść rolety, aby nie zakłócać pracy hormonów snu. Dobrym pomysłem jest ustawienie w sypialni roślin o właściwościach oczyszczających powietrze, np. skrzydłokwiatu, aloesu albo paprotki. Wprowadź do sypialni miękkie, oddychające tkaniny, najlepiej o właściwościach antyalergicznych, zwłaszcza gdy masz wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień, czy cierpisz na alergie. 

Kołdry i poduszki antyalergiczneKołdry i poduszki antyalergiczne fot. marohome

Jakie właściwości ma kołdra i poduszki antyalergiczne?

Podstawową różnicą między tradycyjnym kompletem pościelowym a kołdrą i poduszką antyalergiczną jest fakt, że te drugie tworzone są z higroskopijnych materiałów, co zapewnia cyrkulację powietrza. Taki materiał zwalcza rozwój alergenów. Antyalergiczna kołdra z pokryciem z bawełny lub bambusa zapobiega poceniu się. Kołdry i poduszki antyalergiczne dodatkowo są sprężyste. W przypadku alergików polecamy wybierać tekstylia z wypełnieniem syntetycznym - puch lub wełna mogą uczulać i podrażniać.

Dobrym wyborem jest kołdra puchowa alternatywna. Antyalergiczna kołdra z innowacyjnym, syntetycznym wypełnieniem antyalergicznym do złudzenia przypominający gęsi puch. Poszycie poduszki stanowi naturalna, bawełniana tkanina. Poduszka może być prana tyle razy, ile jest to konieczne, aby utrzymać je w czystości, a ich kształt w żaden sposób nie ulega zmianie. Poduszki pozostają puszyste i sprężyste nawet po długim okresie użytkowania. Właściwości wypełniania pozwalają na szybki powrót kołdry do pierwotnego kształtu – wystarczy ją „strzepać".

Kołdra puchowa alternatywna idealna dla alergikówKołdra puchowa alternatywna idealna dla alergików fot. marohome

Antyalergiczna kołdra - czyli jaka?

Warto zwrócić szczególną uwagę, by wybrać antyalergiczną kołdrę dobrej jakości. Choć nie jest ona w stanie wyleczyć z alergii ani odczulić, może pomóc wyciszyć objawy. Antyalergiczne kołdry i poduszki mają za zadanie m.in. regulować temperaturę ciała, tak, by się ono nie przegrzewało, ani też nie wychładzało.

Doskonałym wyborem jest bambus, który ma właściwości antygrzybiczne i bakteriobójcze. Bambus to wyjątkowa roślina, której uprawa nie wymaga stosowania nienaturalnych nawozów i oprysków. Dzięki temu w późniejszym użytkowaniu pozostaje zdrowa dla człowieka. Wykazuje też naturalne właściwości antyalergiczne i dlatego właśnie jest często wybierana do produkcji włókien używanych w naturalnych pościelach. Kołdry bambusowe są wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu – mięciutkie w dotyku, nie odkształcają się, nie chłoną zapachów, a przy tym są ciepłe i lekkie. Mają naturalnie wysoką higroskopijność, co zapobiega powstawaniu pleśni czy zasiedlaniu przez roztocza i grzyby. Kołdry z włókna bambusowego powinny być pierwszym wyborem dla alergików i osób o wrażliwej skórze, gdyż nie uczulają i są łatwe w czyszczeniu. Polecane są także dla dzieci. Wegański komplet z bambusa zagwarantuje bezpieczny i zdrowy sen niemowląt i małych dzieci.

Antyalergiczna pościel z bambusemAntyalergiczna pościel z bambusem fot. marohome

Więcej o: