Jaka pościel sprawdzi się najlepiej wiosną i latem?

Gdy zbliżają się ciepłe dni zaczynamy się zastanawiać jaka pościel sprawdzi się najlepiej na wiosnę i lato. Jeśli materiał będzie mało przewiewny, na pewno się dobrze nie wyśpimy, a nocami będziemy się pocić. Jaką pościel warto więc wybrać na lato?

Za oknami temperatura będzie stopniowo rosła, a my z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni. Jednak cieplejsze dni, to również cieplejsze noce, a te już mogą sprawiać problem, gdy chcemy się wysypiać. By zapewnić sobie komfort snu, należy spać pod przewiewnym i naturalnym materiałem, tylko wtedy zapewnimy sobie odpowiednie warunki, które pozwolą nam się wyspać, nawet gdy temperatura za oknem będzie wysoka. 

Pościel satynowaPościel satynowa Fot. Marohome

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej na wiosnę i lato?

Zimą potrzebujemy ciepłej pościeli, dzięki czemu jesteśmy w stanie kumulować temperaturą i zachować przyjemne ciepło. Jednak gdy temperatura za oknem zaczyna rosnąć warto wybrać pościel wykonaną z materiału, który będzie uwalniał ciepło. Tak zwaną pościel chłodzącą, dzięki temu nie będzie ci za gorąco. 

W pierwszej kolejności powinniśmy więc zrezygnować z wełny, flaneli i mikrowłókien. Mikrowłókna mogą wydawać się cienkie i lekkie, jednak nie przepuszczają one powietrza, ponieważ nie są tkaniną naturalną. 

Gdy zbliża się lato warto szukać pościeli, która niezależnie od temperatury jest chłodna w dotyku. Naturalny materiał pościeli chłodzącej powinien być miły w dotyku, śliski i przewiewny. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza i nie spocimy się, nawet gdy nawiedzą nas letnie upały. 

Pościel satynowaPościel satynowa Fot. Marohome

Na wiosnę i lato najlepiej wybrać pościel z satyny bawełnianej, która łączy w sobie najlepsze cechy materiałów bawełnianych i satynowych. Piękna, z delikatnym połyskiem, jest bardzo stylowa i będzie pięknie wyglądać w każdej sypialni. Jednak co najważniejsze doskonale przepuszcza powietrze, pozwalając skórze oddychać, dzięki temu zapewnimy sobie komfortowy wypoczynek, nawet w upalną letnią noc. 

Satyna bawełniana jest materiałem po który chętnie sięgamy w ciepłe noce, ponieważ jest chłodna w dotyku. 

Czym jest satyna bawełniana? To po prostu w 100 procentach naturalna bawełna, ale o charakterystycznym satynowym splocie. Jest mocna, odporna na zniszczenia, a do tego wygląda pięknie i luksusowo. 

Pościel satynowaPościel satynowa fot. Marohome

Copyright © Agora SA