Oświetlenie do pokoju dziecięcego - jakie produkty najlepiej wybrać? Zobacz najlepsze propozycje!

Urządzając pokój dziecka, szukasz odpowiednich mebli i akcesoriów, które ułatwią dziecku codzienne funkcjonowanie i będą dla niego bezpieczne. Bardzo duże znaczenie mają też odpowiednio dobrane lampy do pokoju dziecięcego, które zagwarantują oświetlenie przyjemne dla oka. Pomieszczenie takie jak pokój dziecięcy musi być przyjazne dla najmłodszych i funkcjonalne. Jakie oświetlenie się tu sprawdzi? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego źródła światła? Podpowiadamy!

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju dziecka?

Lampy dla dzieci mogą przybierać bardzo różne formy. Wybór w dużej mierze będzie zależał od wieku dziecka, od tego, czy szukamy artykułu do pokoju chłopca, czy dziewczynki, od zainteresowań najmłodszych. Na wybór odpowiedniej lampy może mieć też wpływ ilość dostępnej przestrzeni oraz stylu aranżacyjnego wnętrza.

Pamiętaj, że dla dzieci warto wybierać produkty posiadające certyfikaty, bezpieczne, pochodzące od renomowanych producentów. Lampy dziecięce powinny być tak dobrane, aby spełniały wszystkie potrzeby co do przeznaczenia — mowa tu o oświetleniu głównym, oświetleniu do nauki, oświetleniu nocnym, a nawet dekoracyjnym, które stworzy wyjątkowy klimat pokoju dziecięcego.

Odpowiednio dobrane lampy dla dzieci Merkury Market, z podziałem na poszczególne strefy pozwolą odpowiednio dobrać natężenie oświetlenia, w zależności od strefy użytkowej, stwarzając bezpieczne warunki i przyjemną atmosferę.

Lampy dziecięce - wiszące i sufitowe

Bardzo ważne są lampy dla dzieci pełniące funkcję oświetlenia głównego. Lampa sufitowa zawieszona w centralnej części pokoju dziecięcego oświetla przestrzeń, w której Twoje dziecko spędza najwięcej czasu. Jest to miejsce, gdzie dziecko bawi się klockami, układa puzzle i musi być dobrze oświetlone. Lampy sufitowe i lampy wiszące dla dzieci z pewnością zwrócą uwagę swoją bogatą kolorystyką i przypadną do gustu tak dzieciom, jak i ich rodzicom. Kolorowy żyrandol, czy abażury przedstawiające postaci z bajek z pewnością będą zwracały uwagę i nadadzą charakteru dziecięcemu wnętrzu.

W zależności od zagospodarowania przestrzeni lampy mogą mieć postać plafonów lub lamp wiszących, które możesz regulować na żądaną wysokość w zależności od potrzeb. Wpływ na ustawienie lampy będzie mieć rozmiar pokoju, wzrost dziecka oraz jej przeznaczenie. Lampa do pokoju dziecięcego musi podobać się przede wszystkim dziecku.

Lampa sufitowa lub kinkiet do pokoju dziecięcegoLampa sufitowa lub kinkiet do pokoju dziecięcego Fot. Merkury Market

Najlepsza lampka do nauki

W przypadku, gdy mamy do czynienia z urządzaniem wnętrza pociechy w wieku szkolnym, to niezbędna będzie też lampka na biurko. Dziecko dużo czasu spędza na odrabianiu lekcji w domu, więc trzeba zadbać nie tylko o wybranie odpowiednio dopasowanego biurka, krzesła z regulacją wysokości i różnych organizerów. Niezwykle ważna okazuje się tu też lampa do pokoju dziecka na biurko. Gdy Twoje dziecko jest praworęczne, pamiętaj, by postawić ją po jego prawej stronie, a gdy leworęczne, aby nie zasłaniać padającego światła postaw ją po lewej stronie. Lampki na biurku powinny mieć odpowiednią barwę światła oraz odpowiednią moc żarówki. Biała barwa oświetlenia pomaga się skoncentrować. Świetnym wyborem są lampki z możliwością regulacji, które pozwalają na zmianę kierunku padania światła, oraz na takie ustawienie lampki, by nie raziła dziecka w oczy.

Oświetlenie do pokoju dziecięcego znajdziesz w ofercie sklepu Merkury MarketOświetlenie do pokoju dziecięcego znajdziesz w ofercie sklepu Merkury Market Fot. Merkury Market

Jaka lampka sprawdzi się przy łóżku dzieci?

W przypadku młodszych dzieci duże znaczenie może mieć oświetlenie nocne. Lampki nocne dają poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalają na czytanie książki przed snem. Oświetlenie w postaci kinkietu przymocowanego do ściany, czy lampki postawionej na stoliku nocnym to świetne rozwiązanie dla dziecka w każdym wieku. Dodatkowo włącznik światła umieszczony blisko łóżka sprawia, że nie trzeba daleko sięgać, by wyłączyć lampkę. Kinkiety, czy lampy stojące mogą mieć możliwość zmiany położenia klosza, a nawet możliwość regulacji natężenia światła dzięki funkcji ściemniania. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci mogą dopasować oświetlenie do potrzeb chwili.

Lampy do pokoju dziecięcegoLampy do pokoju dziecięcego Fot. Merkury Market

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.