Sekretna broń w walce o nastrojowe, piękne wnętrze. Dekoracyjne świeczniki i ozdoby

Świeczniki dekoracyjne to piękny dodatek do wnętrz. Mogą one dodać przytulności, ciepła i romantyzmu do każdego pomieszczenia. Piękne i funkcjonalne ozdoby pomogą stworzyć piękne wnętrze

Świeczniki dekoracyjne to piękny dodatek do wnętrz. Mogą one dodać przytulności, ciepła i romantyzmu do każdego pomieszczenia. Świeczniki dekoracyjne są często używane w salonach, sypialniach, jadalniach, kuchniach i łazienkach.

Dobrze dobrany świecznik może stanowić ważny element dekoracyjny, który uzupełnia wystrój wnętrza. Świeczniki dekoracyjne są dostępne w różnych stylach, kolorach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju wnętrza.

Dekoracyjne świecznikiDekoracyjne świeczniki Fot. Answear

Oprócz swojej dekoracyjnej funkcji, świeczniki dekoracyjne mogą również tworzyć przyjemny klimat w pomieszczeniu. Światło płonącej świecy jest miękkie i romantyczne, a dodatkowo może być aromatyczne, jeśli zdecydujemy się na świecę z zapachem.

Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas korzystania z świeczników dekoracyjnych. Zawsze należy umieszczać je na stabilnej powierzchni i trzymać z dala od materiałów łatwopalnych. Nigdy też nie należy zostawiać płonącej świecy bez nadzoru.

Dekoracyjne świeczniki ze szkła kryształowego

Naszą uwagę przyciągnęły szczególnie kolorowe i nowoczesne świeczniki ze szkła kryształowego. Będą one piękną ozdobą w nowoczesnym wnętrzu. Te maksymalistyczne akcenty zadbają o odpowiedni nastrój i przyciągną wzrok. 

Intensywne kolory i geometryczne kształty będą wyjątkową dekoracją w stylu maksymalistycznym. 

Dekoracyjne świeczniki ze szkła kryształowegoDekoracyjne świeczniki ze szkła kryształowego Fot. Answear

Nowoczesne proste kształty

We współczesnych wnętrzach często króluje minimalizm, ale nawet wtedy warto postawić na odpowiednie dekoracje. Nowoczesne formy świeczników świetnie sprawdzą się nawet w prostym minimalistycznym wystroju. 

Świeczniki dekoracyjne to piękny i funkcjonalny dodatek do wnętrz, który może dodać uroku i klimatu każdemu pomieszczeniu.

nowoczesne świeczniki dekoracyjnenowoczesne świeczniki dekoracyjne Fot. Answear

Niektóre świeczniki dekoracyjne mają dodatkowe funkcje, takie jak podgrzewanie potraw/ napojów czy aromatyzowanie powietrza za pomocą olejków eterycznych. Zwykle wymagają one używania specjalnych rodzajów świec, np. świec z olejkami eterycznymi lub tak zwanych tea-lightów. 

Piękną dekorację we wnętrzach mogą być również ozdobne skarbonki:

Dekoracyjne skarbonkiDekoracyjne skarbonki Fot. Answear

Więcej o:
Copyright © Agora SA