Wyposażenie ogrodu. Jakich elementów nie może w nim zabraknąć?

Ogród to miejsce kojarzące się z pięknem natury, świeżym powietrzem, błogim relaksem. Co zrobić, aby czas spędzany na zewnątrz był jeszcze przyjemniejsze? Jakie wyposażenie zagwarantuje nam beztroski wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody? Oto odpowiedź!

Ognisko w ogrodzie? Dlaczego nie!

Tworząc aranżację ogrodu, warto zadbać o to, aby spędzane w nim chwile przynosiły nam przyjemność - w końcu to miejsce letniego wypoczynku. Doskonałym sposobem na zrelaksowanie się jest więc rozpalenie przyjemnie ogrzewającego przez cały wieczór ogniska, które będzie także idealnym miejscem do przyrządzenia pysznych przekąsek. To zdecydowanie przyjemniejsze rozwiązanie niż klasyczny grill, ponieważ tworzy magiczny i niepowtarzalny klimat. 

PaleniskoPalenisko fot. Edinos

Huśtawki i hamaki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe to jedyne w swoim rodzaju meble, dzięki którym odpocząć można niemal tak samo jako w domu na kanapie. Niebywałą zaletą huśtawek do ogrodu są ich spore rozmiary pozwalające na prawdziwy komfort. To, co z całą pewnością docenią młodsi użytkownicy tych ogrodowych mebli, to możliwość huśtania się. Ale nie tylko maluch będzie mieć frajdę z bujającej się ogrodowej huśtawki. Każdy z nas zapewne poczuje odprężenie i beztroskę, przebywając i huśtając się na tym rewelacyjnym meblu. Każdy z nas preferuje inny model wypoczynku. Huśtawki w formie foteli pozwalają na błogie odprężenie z ulubioną książką lub kubkiem kawy, hamaki zaś zachęcają do popołudniowej drzemki wśród natury. Tak naprawdę wybór odpowiedniego produktu uzależniony jest od preferencji użytkowników. 

Huśtawki i hamaki ogrodoweHuśtawki i hamaki ogrodowe fot. Edinos

Leżaki i komfortowe łóżka do ogrodu

Jednym z mebli, który kojarzy się jednoznacznie z błogim odpoczynkiem, jest leżak ogrodowy. Jest on chyba najbardziej komfortowym ze wszystkich rodzajów mebli ogrodowych. Leżaki do ogrodu służą w końcu, jak sama nazwa wskazuje, do leżenia. To właśnie na nich możemy uciąć sobie drzemkę w ogrodzie, poopalać się czy poczytać. Leżaki to świetne rozwiązanie nie tylko do ogrodu. Sprawdzą się one idealnie również na plaży, tarasie czy przy basenie. Stabilna, lecz lekka konstrukcja leżaka ogrodowego to podstawa. Kolejną rzeczą, która je wyróżnia, to komfortowe oparcia. Te z leżaków ogrodowych, które posiadają koła, są pod tym względem jeszcze bardziej funkcjonalne. Niektóre z modeli leżaków posiadają dołączone komfortowe materace, zwiększające bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Na tego typu meblu można spędzić czas naprawdę wyjątkowo – niczym na salonowej kanapie czy sypialnianym łóżku. Leżak daje nam tę możliwość, że nasz odpoczynek może odbywać się na zdrowym, świeżym powietrzu.

Komfortowe łóżka do ogroduKomfortowe łóżka do ogrodu fot. Edinos

Drewniane donice 

Drewniane, masywne donice tworzą w strefie zewnętrznej wyjątkowo przytulny nastrój, sprzyjający wypoczynkowi. Mogą służyć do oddzielenia stref w ogrodzie lub jako ozdoba strefy wejścia. Jeśli posiadasz wybrukowaną ścieżkę, prowadzącą do furtki, możesz wzmocnić jej efekt, ustawiając wzdłuż niej ogrodowe doniczki z efektownymi różami na pniu lub trawami ozdobnymi. Donice drewniane znakomicie komponują się np. z berberysem, tworzącym naturalny żywopłot.

Drewniane doniceDrewniane donice fot. Edinos

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.