Oświetlenie ogrodowe. Jakie lampy zewnętrzne wybrać?

Lampy ogrodowe pozwalają oświetlić ogród, taras czy altany, podkreślając ich atuty. Mogą eksponować rośliny czy ciekawe rozwiązania architektoniczne. Dzięki modelom owadobójczym zaznamy spokoju podczas wieczornych biesiad. Oto przegląd lamp ogrodowych.

Lampy ogrodowe solarne

Lampy ogrodowe solarne zasilane są energią słoneczną. Baterie lub ogniwa słoneczne umieszczone w lampach ładowane są przez promienie słoneczne w ciągu dnia. W zależności od stopnia naładowania lampy nocą świeca od kilku do kilkunastu godzin. Nie wymagają do działania prądu elektrycznego, są więc energooszczędne i ekologiczne. Ten rodzaj zasilania stosowany jest w bardzo wielu rodzajach lamp ogrodowych, takich jak słupki ogrodowe, lampiony, lampy najazdowe, girlandy.

Lampy solarneLampy solarne fot. Media Expert

Lampy owadobójcze

Uciążliwe owady mogą być zmorą sezonu wiosenno-letniego. Muchy, komary czy muszki owocówki są bardzo uciążliwe i nie jest łatwo sobie z nimi poradzić. Co zrobić, kiedy spraye i świece oraz wszelakie domowe metody nie działają wystarczająco, a ty chcesz spędzić przyjemnie czas z rodziną i znajomymi w ogrodzie? Rozwiązaniem jest lampa owadobójcza, która skutecznie zwabi owady, przebywające w otoczeniu, a następnie je wyeliminuje! Lampa owadobójcza to urządzenie proste w działaniu. Za pomocą promieni niewidzialnych dla ludzkiego oka, przyciąga wszelkie owady, a następnie je neutralizuje. 

Lampy owadobójczeLampy owadobójcze fot. Media Expert

Słupki, kinkiety, lampiony i girlandy ogrodowe

Słupki ogrodowe to idealne rozwiązanie do podświetlenia podjazdów, ścieżek, ale również roślin.  Stabilne lampy ogrodowe można postawić na ziemi bez dodatkowego zabezpieczenia, natomiast lżejsze modele należy przytwierdzić do podłoża. 

Kinkiety zewnętrzne umożliwiają oświetlenie elewacji domu lub altany ogrodowej. Mogą być one płaskie lub odstające od ściany, np. w kształcie latarni. Nowoczesne modele umożliwiają wybór barwy oświetlenia za pomocą jednego kliknięcia. Poza tym można sterować nim, używając smartfona lub tabletu.

U osób, które chcą stworzyć w ogrodzie niezwykły nastrój, sprawdzą się lampiony ogrodowe. Ich nietuzinkowy wygląd przyciąga wzrok. Można je postawić praktycznie w dowolnym miejscu. W zależności od rodzaju występują modele np. z tradycyjną świeczką, a także z zasilaniem bateryjnym lub solarnym.

Girlandy to oświetlenie ogrodowe, dzięki któremu można stworzyć w ogrodzie niepowtarzalny klimat. Składają się z żarówek umieszczonych na przewodzie o różnej długości. Można je łatwo przymocować do poręczy, sufitu czy umieścić między drzewami. W wielu zestawach tego rodzaju zastosowano system modułowy, umożliwiający łączenie girland w wielometrowe segmenty.

Girlandy ogrodoweGirlandy ogrodowe fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.