Akcesoria na balkon i do ogrodu, które zapewnią nam prywatność

Jak stworzyć na zewnątrz zaciszny kącik? Czasami wystarczą proste pomysły, by balkon stał się przytulnym gniazdkiem!

Osłony balkonowe

Jeśli jesteśmy właścicielami balkonu w bloku i chcemy stworzyć na nim nie tylko ładny, ale i zaciszny zakątek, warto rozważyć zamocowanie osłony balkonowej. Nie tylko zapewnia ona prywatność, ale chroni przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Potrafi być przytulną ozdobą przestrzeni relaksu pod chmurką. Zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych. Zwiększa też bezpieczeństwo dzieci, zakrywając przestrzeń, przez którą mogłoby wypaść z balkonu. Chroni też rośliny przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Ponadto montaż osłon balkonowych nie jest trudny. Najczęściej montuje je się do barierki balkonu za pomocą specjalnych opasek zaciskowych, gwoździ lub wkrętów. To zależy od rodzaju materiału, z jakiego są wykonane.

Osłony balkonoweOsłony balkonowe fot. tohurt

Rodzaje osłon balkonowych

Jest wiele produktów do wyboru. Osłony balkonowe mogą być wykonane z materiałów sztucznych, technorattanu, drewna, bambusa. Przed wyborem najlepszej osłony balkonowej, warto też sprawdzić jej trwałość, odporność na różnorodne warunki pogodowe, a zwłaszcza promienie UV. Dzięki temu posłuży o wiele dłużej. Ponadto liczy się estetyka.

Osłony balkonowe z bambusa, rattanu, wikliny - wprowadzą sielski, przytulny klimat. Są modnym elementem dekoracyjnym w aranżacji balkonu w stylu eko, boho, vintage, rustykalnego i doskonałym tłem dla roślin. Pasują też do nowoczesnego wystroju. Są  tanie i dostępne w rolkach, co ułatwia montaż na balkonie. 

Osłony balkonowe z technorattanu - to stylowe i praktyczne rozwiązanie, podobnie jak meble z tego materiału. Nie wymagają impregnacji, są trwałe i odporne na różne warunki pogodowe, m.in. na duże nasłonecznienie, jak również deszcz. Łatwo też je wyczyścić, wystarczy zrobić to wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Imitują też rattan, który wygląda bardzo estetycznie. 

Osłony balkonowe z PCV i plastiku - dobrze chronią przed wiatrem, są odporne na mróz i słońce. Nie odkształcają się. Co więcej, są niedrogim rozwiązaniem. 

Osłony balkonoweOsłony balkonowe fot. tohurt

Osłony przeciwsłoneczne

Żagle przeciwsłoneczne to nie tylko przydatne akcesorium zapewniające nam prywatność, to także doskonała ochrona przed słońcem dla twojej rodziny i przyjaciół, a także dla mebli ogrodowych. Duże wymiary żagla pozwalają stworzyć zacieniony obszar: na patio, na werandzie, na basenie, miejscu do grillowania, kuchni na świeżym powietrzu, w miejscu dziecięcych zabaw itp.

Żagle ogrodoweŻagle ogrodowe fot. tohurt