Dywany do nowoczesnego wnętrza, wśród nich kolekcja "By Maciej Zień"!

Dywan to ważny element aranżacji wnętrz. Spełnia zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Ociepla przestrzeń, a także nadaje jej styl i charakter. Wybieramy najmodniejsze dywany 2023!

Modne dywany do nowoczesnego wnętrza

Pełen detali wzór, nieregularna kompozycja i zgaszona kolorystyka - taki dywan będzie wyjątkowym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza. Znakomicie sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie. Spokojna kolorystyka połączona z dynamicznym deseniem tworzy interesującą kompozycję, dając poczucie luksusu i elegancji. 

Czym się kierować przy wyborze dywanu? Szukając idealnego dywanu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważny jest design. Możemy wybierać spośród minimalistycznych modeli o delikatnym wzorze i zgaszonych barwach lub wprost przeciwnie - postawić na te przykuwające uwagę i dominujące w przestrzeni. Rozmiar dywanu należy dopasować do wnętrza, które aranżujemy. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego dywan został wykonany. Modele z materiałów naturalnych, przede wszystkim z wełny, bawełny, jedwabiu, kojarzą się z wysoką jakością i komfortem użytkowania. Alternatywą dla dywanów z włókien naturalnych są te z materiałów syntetycznych, takich jak: polipropylen, poliamid, poliester czy akryl. Możemy znaleźć szeroki wybór takich dywanów w bardzo przystępnych cenach. Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania oraz dobrej cenie - możemy zdecydować się na dywany z domieszką włókien naturalnych oraz syntetycznych. 

Poniższe wybrane przez nas modele, mają w składzie bawełnę!

Nowoczesne dywanyNowoczesne dywany fot. georgeazzar

Kolekcja dywanów zaprojektowana przez Macieja Zienia

Naturalne piękno marmuru z powodzeniem wykorzystywane było w przeszłości przy tworzeniu najznakomitszych dzieł sztuki i budowli architektonicznych. Dziś wchodzi do wnętrz w postaci dywanów, zachwycając jakością i elegancją.

Kolekcja dywanów "By Maciej Zień" tworzona była w duchu natury, a u jej podstaw leży inspiracja kamieniem. Wzory dywanów oddają piękno rozmaitych rodzajów skał, a naturalny efekt udało się uzyskać, dzięki połączeniom niezwykle miękkich włókien, nawiązujących do barw ziemi. W kolekcji znajdziemy dwie wyjątkowe linie – dywany ręcznie wykonane z naturalnych surowców i dywany łatwoczyszczące utrzymane w technologii Magic Home.

Kolekcja dywanów 'By Maciej Zień'Kolekcja dywanów 'By Maciej Zień' fot. geaorgeazzar

Te wzory wracają do łask, znów są HITEM we wnętrzach!

Obecnie dywany w stylu vintage znów są na czasie. Najmodniejsze to te, które przypominają plecionki z okresu PRL oraz modele we wzory geometryczne i kwiatowe. Modny dywan utrzymany w omawianej estetyce nawiązuje do minionych epok w sposób oczywisty ,a jednocześnie subtelny. Dzięki temu bez trudu dopasuje się do każdego współczesnego wnętrza, które potrzebuje stylowego dodatku. Wiele modeli jest specjalnie postarzanych lub przecieranych, aby lepiej oddawały ducha epoki, która stała się inspiracją do ich zaprojektowania.

Dywan w stylu vintageDywan w stylu vintage fot. shutterstock

Dywany w stylu vintageDywany w stylu vintage fot. georgeazzar