Hulajnogi elektryczne podbijają miejskie ulice! Co warto wiedzieć przy wyborze?

Hulajnoga elektryczna ma same plusy! Pozwala uniknąć codziennego, czasami nawet wielogodzinnego stania samochodem w korkach. Zajmuje mniej miejsca od roweru, po złożeniu bez trudu zabierzemy ją ze sobą do biura czy sklepu. Jest także szybka, bez zmęczenia będziemy się przemieszczać z prędkością ok. 20km/h.

Hulajnogi elektryczne: na czym polega ich fenomen?

Rosnące zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi wynika nie tylko z mody na te urządzenia. Kryje się za tym znacznie więcej. Niektórzy z nas będą kojarzyć hulajnogę z dzieciństwem i napędzaniem jej siłą własnych mięśni. Używana była do spędzania czasu aktywnie. Chociaż nazwa i wygląd są podobne, to przeznaczenie modeli elektrycznych jest nieco inne. W dalszym ciągu, jeżeli chcemy aktywnie spędzać czas, możemy wyszaleć się na klasycznej hulajnodze, a jej wersji elektrycznej używać jako alternatywa dla transportu samochodowego i środków komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy miast na co dzień muszą sobie radzić z miejskimi korkami. Tymczasem hulajnoga elektryczna umożliwia ich ominięcie i łatwe dotarcie do celu. Korzystając z hulajnogi, nie musisz szukać miejsca postojowego czy czekać na przystanku autobusowym. Na pewno jest to dobre rozwiązanie w przypadku dojazdów do pracy, szkoły, na małe zakupy oraz w miejsca mało dostępne, gdzie komunikacja miejska nie dojeżdża. Są też takie lokalizacje, gdzie w przypadku samochodu może być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego lub może być ono płatne. Wówczas jedziemy hulajnogą, a po dotarciu do celu składamy ją i zabieramy ze sobą.

Przejazd hulajnogą jest znacznie szybszy niż pokonanie tego dystansu pieszo. Omijamy korki i nie mamy problemu z zaparkowaniem samochodu, nie poruszamy się zatłoczoną komunikacją miejską. Osoby, które mieszkają w odległości kilku, a nawet kilkunastu km od miejsca pracy, mogą w ogóle zrezygnować z innych środków lokomocji, wybierając jedynie hulajnogę elektryczną. Na jednym ładowaniu możemy pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów!

Hulajnogi elektryczneHulajnogi elektryczne fot. Media Expert

Na co zwracać uwagę podczas wyboru hulajnogi elektrycznej?

Wybierając hulajnogę elektryczną, musimy uwzględnić kilka parametrów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę.

Zaczynamy od naszego wzrostu. Modele hulajnóg różnią się od siebie. Szczególnie gdy jesteśmy dość wysokim mężczyzną, o mocnej budowie ciała, powinniśmy zwrócić uwagę na udźwig hulajnogi oraz możliwość regulacji wysokości kierownicy. Hulajnogi elektryczne dzieci i młodzieży to zupełnie inne modele – są mniejsze, a ich udźwig kształtuje się w zakresie od 50 do 70 kg.

Jeżeli nasza hulajnoga będzie nam służyła w transporcie łączonym, warto wybrać model składany. A jeżeli będziemy hulajnogę często składać i przenosić, to weźmy też pod uwagę jej ciężar. Wpływ na masę naszego pojazdu będzie miał pośrednio zasięg, który w dużej mierze zależny jest od wielkości zastosowanych baterii. Baterie to niestety jeden z najcięższych elementów tego pojazdu, a im cięższe baterie, to i mocniejsza powinna być rama, która musi zapewnić odpowiedni udźwig.

Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze pojazdu jest moc silnika, która przekłada się na możliwą do osiągnięcia prędkość maksymalną.

Hulajnogi elektryczneHulajnogi elektryczne fot. Media Expert

Elektryczna hulajnoga: szybki i komfortowy środek transportu

Jeśli potrzebujesz alternatywnego środka transportu na niewielkie odległości, szczególnie w okresie, kiedy jest ciepło, to hulajnoga elektryczna będzie świetną inwestycją! Dzięki niej, jadąc np. do pracy, nie będziesz musiał stać w korkach – możliwe, że dojedziesz do niej nawet szybciej niż samochodem. Dla dzieci hulajnoga elektryczna może być sposobem na szybkie dotarcie do szkoły czy kolegi. Jeśli wybierasz jednoślad dla dzieci, to postaw na hulajnogi, które nie dają możliwości osiągnięcia wysokich prędkości. Może to być np. maksymalnie 6 km/h, ale oczywiście musisz to dopasować do wieku swojego dziecka i jego oczekiwań.

Kto powiedział, że jazda na hulajnodze nie może być super komfortowa? Model wyposażony w wygodne siodełko, szeroką platformę na stopy, a także duże opony zapewni bezpieczną i wygodną jazdę. Dodatek w postaci kosza pozwoli przewozić ze sobą zakupy, prowiant czy inne bagaże.

Hulajnogi elektryczneHulajnogi elektryczne fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.