Krzesła i leżaki ogrodowe. Składane modele są idealne na weekendowe wyjazdy!

Chyba każdy z nas lubi odpoczywać na świeżym powietrzu. Do tego potrzebne jest wygodne miejsce, które pozwoli na błogi relaks. Oto przegląd leżaków i krzeseł, które z powodzeniem ustawisz w ogrodzie, a także zabierzesz ze sobą na letnie wycieczki.

Aranżacja ogrodu — krzesła i leżaki ogrodowe

Krzesła do ogrodu to meble, których nie może zabraknąć w przydomowym kąciku wypoczynkowym na świeżym powietrzu, na tarasie, ogrodzie zimowym czy na patio. Nie bez powodu są tak popularne! Ich konstrukcja umożliwia szybkie składanie, a po złożeniu, zajmują mało miejsca. Krzesła ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Najczęściej wykonane są z drewna, stali lub plastiku. Zarówno krzesła, jak i leżaki ogrodowe zapewniają wygodne miejsce do siedzenia, pozwalając zrelaksować się w ogrodzie. 

LeżakLeżak fot. ehokery

Leżaki do ogrodu i na wycieczkę

Chyba każdy z nas lubi odpoczywać na świeżym powietrzu. Do tego potrzebne jest wygodne miejsce, które pozwoli na błogi relaks. Leżąc na kocu, trudno znaleźć odpowiednią pozycję — podłoże bywa nierówne, a pod plecami czujemy grudki piachu lub kamienie. Zamiast męczyć się na kocu i szukać idealnego miejsca do wylegiwania na łonie natury, postaw na sprawdzone rozwiązanie. Na plażę, na piknik, na urlop weź ze sobą lekki leżak, który idealnie nadaje się do wypoczywania w ogrodzie, nad wodą i na biwaku. 

Idealny leżak na letnie wyjazdy? Lekki, poręczny, łatwy w składaniu i rozkładaniu! Z materiałem, który wiele wytrzyma i miejscem na drobiazgi. Mógłby mieć jeszcze daszek, chroniący twarz przed słońcem...Wszystkie te cechy posiada poniższy model, wprost stworzony na plażę! Sprawdzi się także na działkę czy do ogrodu. Bardzo łatwo się z nim przemieszczać dzięki kółkom ułatwiającym transport i niskiej wadze niespełna 4kg. To idealne rozwiązanie na sezon letni!

Leżaki i krzesła składaneLeżaki i krzesła składane fot. ehokery

Krzesła i leżaki ogrodowe — na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Przed zakupem odpowiedniego krzesła czy też leżaka ogrodowego warto się zastanowić, czy będziemy z nich korzystać wyłącznie w przydomowym ogrodzie, czy też posłuży nam jako wyposażenie mobilne zabierane na wyjazdy plenerowe.

Oto kilka pozostałych kwestii, które mogą być pomocne podczas wyboru:

  • Materiał. Najpopularniejsze opcje to drewno, metal, plastik i rattan. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Na przykład, drewno może być bardziej estetyczne, ale wymaga regularnego konserwowania, podczas gdy metal może być bardziej trwały, ale może nagrzewać się na słońcu.
  • Wygoda. Sprawdź, czy krzesła i leżaki są wygodne do siedzenia lub leżenia. Upewnij się, że mają odpowiednie podparcie dla pleców i dostateczną szerokość. Jeśli to możliwe, przetestuj je osobiście przed zakupem, aby upewnić się, że są wygodne dla Ciebie.
  • Wytrzymałość. Zwróć uwagę na jakość materiałów użytych do produkcji, mocowanie elementów i ogólną trwałość. Dobrze wykonane meble ogrodowe będą odporne na warunki atmosferyczne i będą służyć przez wiele sezonów.
  • Wielkość i przechowywanie. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w ogrodzie lub na tarasie, warto zwrócić uwagę na rozmiar krzeseł i leżaków. Upewnij się, że będą pasować do dostępnej przestrzeni. Co więcej, jeśli zamierzasz przechowywać meble ogrodowe w okresie zimowym, warto rozważyć modele składane lub łatwe do przechowywania.
  • Styl i design. Wybierz krzesła i leżaki, które pasują do stylu Twojego ogrodu lub tarasu. Istnieje wiele różnych wzorów i kolorów do wyboru, więc zwróć uwagę na estetykę.
  • Konserwacja. Niektóre materiały wymagają regularnego czyszczenia lub konserwacji, dlatego warto wiedzieć, jak o nie dbać.
  • Cena. Określ swój budżet i szukaj krzeseł i leżaków ogrodowych w odpowiednim przedziale cenowym. Pamiętaj, że cena może być związana z jakością, ale nie zawsze najdroższy produkt jest najlepszy. 

LeżakiLeżaki fot. ehokery